zjentek

Kam jdou žáby?

V tomhle období a touto dobou mi každej večer přes zahradu migrujou žáby. Řekněme zleva doprava. Přitom nalevo ani napravo není široko daleko žádná voda a zrovna ani louže.
Odkud a kam jdou žáby? A proč se tak loudají, furt se zastavují a všechno asi očumují? Proč neskáčou klusem?

Nejlepší odpověď
johana 56

Není žába jako žába.
Většinou ale všechny druhy začínají v tomto období hledat vodné místo pro přezimování.

http://www.bi­omonitoring.cz/dru­hy.php?skupina­ID=24

Další odpovědi
anonym

Asi jim došlo, že na silnici není bezpečno a tak hledají nové trasy na výlety!
Doporučuji jim vyznačit trasu kudy mohou postupovat jinak hrozí nekontrolovatelný chaos, který by mohl podráždit tvého psa.

Viz:

Jorkšír kousl do žáby
alfonso 8.9.2009
Jorkšír na zahradě kousl do žáby. Po kontaktu došlo k velmi intenzivnímu slinění a poté několikrát po sobě zvracel. Tento stav trval asi 3 hodiny a poté byl velmi malátný a spavý. Po 4 hodinách spánku (v noci) se probudil svěží, bez dalších příznaků a s chutí k jídlu. Veterináře jsme nenavštívili. Jak se příště zachovat? Šlo o otravu?

Odpověď na dotaz
MVDr.Romana Koblovská 27.9.2009
Dobrý den,
nejspíše se jednalo o ropuchu. Tyto žáby na povrchu těla vylučují toxické látky ( bufotoxin – steroidní alkaloid, bufotenin – indolový alokaloid – halucinogen s psychotropním účinkem), které při olíznutí můžou vyvolat příznaky otravy, které jste popsala. Jako první pomoc vypláchněte psovi tlamu a podejte černé uhlí (cca 10tablet na jorkšíra), které vyvazuje toxiny z trávícího traktu. Ve většině případů se stav zlepší během několika hodin a není potřeba veterinární ošetření.
S pozdravem, MVDr. Romana Koblovská

Vyfoť je dokud tam jsou a pošlu nám je v otázce co jsou zač!

marci1

Je to cesta na shromaždiště ze svých zimovišť. Z toho plyne, že některé druhy obojživelníků zimují mimo vodu. 🙂
http://www.ves­lavkove.cz/pri­roda/obojzivel­nici-v-nasi-zahrade.aspx

Kepler

Ty Joudo, to asi nejsou žáby, to jsou převlečení emzáci. Proč by jinak všechno očumovali? Dej si na ně bacha!