orestez

Co s darem od automatické pračky ve flanelovém povlečení?

Po vyprání a usušení flanelového povlečení se zjistilo, že je plné papírových vláken, asi z papírového kapesníku. Nelze je odstranit vysavačem. Bude lepší vyhodit takové prádlo, nebo se prach časem vydýchá?

Nejlepší odpověď
ivzez

To přece není dar od automatické pračky, ale
od toho ***, kdo nechal v kapse papírový kapesník.

Zkusila bych prádlo důkladně vymáchat ve vaně.

Další odpovědi
Kepler

Pokud nemůžu použít wapku, tak bych to pověsil na šňůru nad vanou a použil sprchu. Případně tomu pomohl kartáčem. Papír taky výborně rozpouští koncentrovaný horký roztok NaOH, pokud ti nebude vadit, že rozpustí i ty povlaky.

Dochy

Odstraň větší kusy ručně, ten zbytek se časem ztratí…
Zkušenost. Žena bere prádlo, ale do kapes nekouká…
A když zrovna nic nezůstane v kapsičce, tak se nám tu objeví rošťák co nacpe kus toaleťáku do vaničky na prášek.

A neboj, je to hygienický, byl vypranej 😉