Kepler

Co říkáte na ty neustále se opakující vzájemné provokace ruských a amerických lodí a letadel?

Posledně si to americký křižník dovolil na ruskou flotilu, Rusové řvou jak tygři. Předtím byla dlouhá série nebezpečných manévrů ruských letadel i lodí, prostě pořád provokovali. Nechtěli tak amíci říct: tak dost, to by mohlo dopadnout špatně! V dobách studené války do sebe doslova trkaly ruské a a americké atomové ponorky. Jak tohle může dopadnout, tahle hra s ohněm?

Nejlepší odpověď
led

Tento živočíšny spôsob spoznávania síl a schopností „protivníka“ a vymedzovanie svojich území, prakticky poznáme aj zo všedného „civilného“ života. Prirodzene, tam, kde tento spôsob „nevinného detského strkania“ je sprevádzaný množstvom smrteľnej techniky s hrozbou vyústenia do vojnového konfliktu sa treba vážne zamyslieť nad príčinami, nielen nad prípadnými následkami, ale aj nad vlastným alibistickým postojom „čo ťa nepáli, nehas“.
Skúsili ste sa zamyslieť nad paralelou ochrany svojho domova voči množstvu cudzincov hľadajúcich si domov a prácu vo vašej domovine a podobným rozmiestnením „ochranných“ ozbrojených síl USA mimo svojho územia vo svete? Prečo dochádza ku konfliktným stretnutiam, nie nad výsostným územím, či jeho blízkosti USA, ale práve v blízkosti, či priamo v oblasti výsostného územia Ruska. Naozaj len Rusi provokujú, alebo sa o tých „dobrých chlapcov v lietajúcich zbraniach“ len skromne mlčí?
Pripomína mi to niekedy, ako keď svorka vlkov chce „večeru“ zo stáda. Potichu sa zakrádajú, nechajú psa behať okolo stáda, ale keď začne odháňať svorku od stáda, dotknutí vlci začnú hlasno protestovať a ceriť zuby a medzitým iní potichu uchmatnú „večeru“. Je naozaj pravda to, čo nám médiá „vtláčajú do vedomia“ alebo… Nie je pravda iná? Vlka v tme nevidno, ale bieleho ovčiaka vidia všetci.
Pýtate sa „Jak tohle může dopadnout, tahle hra s ohněm?“ Nepýtajte sa, robte niečo proti tomu. Zoberte nezodpovedným deťom zápalky a poučte ich o nebezpečí požiaru.

Další odpovědi
hapiky

Fakt je, že se zatím bojí jeden druhého(což je super), ale oba chtějí vypadat odhodlaně. Největší nebezpečí je opravdu v možnosti nějaké nehody. Mohla by být způsobena i třetí stranou a to by byl problém největší.
Nejhroznější je fakt, když si většina lidí myslí, že k žádnému světovému konfliktu již nedojde, protože jsou politici uvědomělí! To je velký omyl!

Kryšpín

Obdivovatelé západu a obdivovatelé východu mi prominou.

Ruský mužík v jakékoliv funkci si občas dá vodku, americký demokrat si občas může dát šluka na povzbuzení a poté vznikají zajímavé situace. Zatím to vychází.

anonym

A občas si tu vodku a šluka dopřejí prezidenti a to je pak ještě zajímavější … ačkoliv pro presidenty je mnohem větším povzbuzovákem jejich vlastní přebujelé ego, ani nemusí nic chlastat.

Kepler

led: nezastávám se ani Američanů, ani Rusů. Jeden je za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. K těm provokacím dochází vždy v mezinárodních vodách a mimo výsostný vzdušný prostor státu, či-li je to proti mezinárodnímu právu. Jednou nějaký manévr nevyjde a hned bude oheň na střeše. Ostatně dnes nějaká vzdálenost nehraje podstatnou roli. Každá raketa je nad cílem za pár minut, nejvýše za půl hodiny.
Jo, kdybych proti tomu mohl něco dělat, udělal bych to. To není tak jednoduché, jako vzít dětem zápalky…

led

Práve preto musíme! všetci reagovať na tieto stretnutia, bez ohľadu na to, ktorá strana je vinníkom. Nielen držať jednej strane.