Rokio

Co říkáte na tento článek o stáří psů? Odkaz v popisu.

Zde je odkaz: https://euroz­pravy.cz/amp/ve­da-a-technika/veda/rok-lidskeho-zivota-se-nerovna-sedmi-psim.0d6098d2
zdroj: eurozpravy.cz

Myslíte si, že je to pravda?

Odpovědi
Drap

Nic převratného. Všichni co chovají nebo chovali psy, tak dobře vědí že ten přepočet neseděl a stejně se oficiálně nikde nepoužíval. Nebude to ani podle této metody u všech plemen stejné. Je známou věcí, že malá plemena se dožívají vyššího věku, než plemena střední a velká.

anonym

Jestliže se pes narodil 5.7.2018, dneska mu jsou 2 roky. Ne 14 a ne 40. Dva. Hotovo.

Kepler

Ani nezáleží tolik na velikosti plemene, jako spíš na faktu, jestli jde o čistou rasu, nebo křížence. Kdejaký podvraťák se dožívá 15 až 16 let (jako náš bývalý), kdežto nějaký absurdně přešlechtěný princ, který už leckdy ani nevypadá jako pes, to doklepe stěží do 10 – 11 let. Samozřejmě jsou i výjimky na obou stranách.

Rokio

všichni odpovídající: Původně jsem si myslel, že je to takto: 1 – 15, 2 – 24, 3 – 28, 4 – 32, 5 – 36 atd. Když jsou psovi 3 roky, tak stejně starý (životaschopný) jako 28-ti letý člověk.