Kelt

Co říkáte na takovou analogii, která nemusí být nereálná?

Určitě má někdo kromě svého bydliště i místo, kam jezdí a kde má třeba chatu . Pan A. Je to třeba soukromý pozemek, ale protože se tam takový člověk nějakou dobu neobjeví, tak někdo jiný (pan B) se tam usadí a využívá to. A když se ten pan A vrátí, tak si to s panem B vyřídí. Třeba se dohodnou normálně, třeba A bude chtít po B nějaké odškodné a nebo A něco tomu B zničí, vezme a podobně. To by se řešilo třeba právní cestou.
A nyní ta analogie. Na Marsu je sonda Perseverance. tak tam přiletí , protože Mars je jeho soukromý pozemek někdo z jiné planety, soustavy a tu sondu zničí, sebere a pod. Jak by se toto řešilo? Možná utopie, fantazie. Jak se na to díváte vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Neřešilo by se to.

Další odpovědi
Kepler

Pokud žádný emzák nevyjádří svůj nárok na tuto planetu, pak patří všem. Podobné je to s Antarktidou, která dle dříve uzavřené dohody nemůže patřit žádnému státu. Kdo by tuto dohodu porušil, vystavil by se odporu zbytku světa. Stejně tak nepatří Měsíc Američanům jen proto, že tam přiletěli jako první a zapíchli tam svou vlajku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.