hapiky

Co říkáte na instalaci platebního čipu pod kůži?

I z hlediska bezpečnosti.

Odpovědi
PepasAvalonu

Žádný takový čip nechci. Viděl jsem „Upgrade“, takže vím, co to dělá.. 😂

Kepler

Ono něco takového existuje? No, kdyby i slečna pokladní měla podobný platební terminál na atraktivním místě těla, tak bych si docela rád i plácl 😎.

Mc Merkurion

… neboj, dočkáme se … otázkou je kdy …

elkon

Je to technicky zajímavé.

ten který je

Je to cesta do pekel!

Dochy

Připadá mi to jako pěkná blbost. Ale uvidíme co třeba za 30 let. Před 30 lety si také asi nikdo nepředstavoval že bude platit jenom nějakým kódem co běhá někde po síti…

JežíšKristus

Co bychom měli říkat? Normální věc. NFC čipy se pod kůži dávají už nějaký ten pátek. Dal bych si ho taky, kdyby měl širší využití, dnes funguje prostě pouze jako NFC čtečka (otevírání dveří které jsou “na kartu”, placení debetní kartou, ukládání dat…).
Z hlediska datové bezpečnosti se jedná o normální NFC, které je třeba i v mobilu nebo obyčejné kartě. Funguje stejně. NFC čtečky používají všichni (často nevědomě), takže asi tak.
Z hlediska zdravotní bezpečnosti to je stejné, jako když máte svoji debetní kartu nebo mobilní telefon v kapse. Pokud se děsíte dát platební kartu do kapsy u kalhot, pak NFC čip není pro vás, pokud jste ale normální, tak pohoda. Instalace pod kůži je rychlá a bezpečná, nedělá ji ani zdravotnické zařízení, je to stejné jako kdybyste si šli dát piercing nebo propíchnout ucho.

Shrnutí zde: https://m.you­tube.com/watch?v=oR­LsASa8Uv0

Jinak, nejspíše se ptáte na špatném místě, podle těch výkřiků do tmy co tu čtu, se zdá, že lidi viděli NFC z rychlíku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

Kepler: Bylo to i v dnešních TN na Nově.