SanJay .

Co přesně znamená, když se o někom řekne, že je snobský ?

Nejlepší odpověď
marci1

Stručně řečeno, je to člověk, který vyznává jen majetek, společenské postavení, módní značky, drahé věci a ještě se velmi rád se vším chlubí. Je to vlastně takový „duševní“ chudák. 🙂

Další odpovědi
KosakeoCZ

je povrchní-myslí si že je něco víc :)

anonym

Určitě odvozeno od slova snob.
Slovník spisovného jazyka českého slovo snob vysvětluje takto: ?povrchní, nedovzdělaný obdivovatel všeho módního (hlavně v umění)?. Akademický slovník cizích slov má skoro stejnou formulaci, jen místo slůvka hlavně dává přednost výrazu zvláště. Snobové jsou zkrátka ti, kterým se libí takové filmy, knihy, obrazy, divadelní inscenace, které jsou právě v módě. Snobové nevědí, proč se jim to líbí, nemají vlastní názor, vlastně ani nelze říct, že snobům se něco opravdu líbí, snobové hlavně říkají, že se jim to a to líbí.
zdroj:http://www.roz­hlas.cz/regina/slo­va/_zprava/snob--54918

postcd

že bazíruje na tom aby si užíval věcí, které jsou obvykle pro většinu lidí (nesnoby) zbytečně drahé. Např.:
prvotřídní drahé víno
nejmodernější mobil, který stojí 3× tolik než běžné mobily
speciální luxusní oblek