co pořebuju k živnostenskému listu

Nejlepší odpověď
kokoťenko

Jako na to,aby jste si o něj zažádal? Tak litr a nápad.

Další odpovědi
quentos

podle toho na co. U některých potřebujete jen peníze, u jiných určité požadované vzdělání či dovednosti. Cena se pohybuje kolem tisíce korun

mj81

Jsou živnosti volné a vázané. Na ty volné stačí fakt jen ta tisícovka, na ty vázané musíte prokázat nějaké odborné znalosti v oboru, ve kterém chcete podnikat.

Greneia

Doplnila bych k tomu nápadu a tisce – OP. A jinak vážně pak záleží na tom, v čem chcete podnikat. Přeji hodně štěstí v podnikání ;).

zdeny

Vše co bylo zatím napsáno , plus vyuční list nebo doklad o vzdělání v oboru nebo stačí ŠEST let praxe

panenka

K vyřízení ŽL vám stačí pouze 1000 kč po mém manželovy když jsem mu ho vyřizovala chtěli i OP udělají vám ho na počkaní.

Anmara

Živnostenské listy se již nevydávají – nahradily je výpisy ze živnostenského rejstříku… k ohlášení živnosti je vždy třeba mít vyplněný jednotný registrační formulář, výpis z rejstříku trestů a doklad o zaplacení správního poplatku. pokud jde o živnost řemeslnou, vázanou či koncesovanou, tak se musí doložit ještě doklad o odborné způsobilosti… více je v živnostenském zákoně a související vyhlášce… velmi dobře také radí třeba Podnikatel.cz (viz odkaz)

Zdroj: www.podnikatel­.cz/zivnosti/ziv­nostnici/zalo­zeni-zivnosti/

roxy52

Hlavně (do budoucna) odvahu a hodně pevné nervy.