Bee282

Co pomáhá na zubní kámen?

Zdravím, brzo mám jít k dentální hygienistce dá se zbavit, nějak zubního kamene už mi to několikrát odstraňovala, ale zase se objevil. :( Vím, že je to moje chyba, protože se mi zlomil mezizubní kartáček a trvalo mi asi 10 dní než jsem si pořídila nový, proto jsem to čistila jen párátkem, bohužel jsem časově moc nestíhala, ale ráda bych se toho zbavila už kvůli tomu abych měla zdravé, hezké zuby a taky je mi jasné, že moje dentistka opravdu radost mít nebude a moje výmluvy ji asi zajímat nebudou. :( Používáte někdo na to nějaký odstraňovač povlaku? a máte ještě nějaký typ na dobrou zubní pastu kromě paradontaxu, protože mě dost dráždí a mám potom skoro červenou pusu.

Nejlepší odpověď
nyjono

Mezizubní kartáček nečistí zubní kámen.
Za 10 dní se zubní kámen nevytvoří.
Pomáhá pravidelné a správné čištění, pravidelné a správné čištění a taky pravidelné a správné čištění.

Další odpovědi
ahold

Bez důkladné hygienické péče to nepůjde.
Kolik času věnuješ nalíčení a česání?
Tak čištění zubů ti zabere max.10 minut a máš po starosti.
A odtraňovač „povlaku“? Dobrý zubní kartáček, raději měkký. Na pastě ani tak nezáleží.

Drap

Vhodná strava a pravidelně čistit. Žádná universální, zázračná lahvička po které zubní kámen zmizí doposud neni.

aliendrone

Asi to moc nechápeš. Na dentální hygienu chodíš právě kvůli zubnímu kameni, který se prostě vytváří, i když jinak dobře pečuješ o chrup. (čistíš zuby) Pochopitelně laborantka zvládne i jiné úkony, např. leštění zubů apod., záleží jen na tom, jaký máš na to budget. Jinak nyonjo má pravdu, za 10 dní se zubní kámen nevytvoří. :)

elkon

Stačí používat pastu Aloe vera Extra Freshness Tooth Gel a máte po tvorbě kamene. Vlastní zkušenost.

da ny

Pletete si pojmy a užití pomůcek dentální hygieny.
http://www.uz­dravim.cz/jak-odstranit-zubni-kamen-odborne-i-doma.html
Nejprve si něco načtěte a v ordinaci se ptejte.
https://www.o­ralb.cz/cs-cz/ustni-a-zubni-hygiena/zubni-kamen-a-plak

S největší pravděpodobností máte špatnou (nevhodnou, nedokonalou) techniku čištění chrupu.
Špatný kartáček (příliš tvrdý)
Čistíte si chrup příliš krátkou dobu (minimum je 5 minut).
Můžete mít „nevhodné“ složení slin (nelze vždy ovlivnit vhodnou stravou).

Na odstraňování plaku je vhodný jednosnopkový kartáček (v každé lékárně). . Čistí se zub po zubu (šmrdlat v klidu, v sedě třeba při sledování filmu, TV apod.) Opatrně, tak, aby se neponičila gingiva (dásně).
O tom Vás jistě „dobrá“ hygienistka poučia. Stejně tak o funkci mezizubního kartáčku (nacpou ho všem).
Existuje též indikátor/ detektor zubního plaku (tekutina), pak zjistíte, zda máte dostatečně „vycíděný“ chrup.
Pokud máte drobný ortodontický problém, při běžném (nedokonalém) čištění Vám nepomůže ani svěcená voda. Občas toto místo vyčistí (vypískuje) jen odborník.. Trochu může pomoci zmíněný jednosnopkový zubní kartáček.

https://www.mou­dracek.cz/jed­nosvazkove/te­pe-compact-tuft/
https://www.cis­timesizuby.cz/eshop/c/­vyrobky_ustni_hy­gieny_pro_dos­pele/tabletky_in­dikatory_plaku/
http://eshop.bsden­tal.cz/detail/de­tektor-plaku
https://www.o­roxid.cz/produk­t/oroxid-forte-roztok-sprej/?utm_sou­rce=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=(SE­ARCH)+Ustni+du­tina&utm_conten­t=zubni+kamen&ut­m_term=zubni+ka­men

/Hlavně raději nezkoušejte ústní vodu Listerine...... :)/