LejdyTerr

Co obsahuje nejvíce bílkovin?

Skoro každý večer zjistím, že jsem přes den snědla málo bílkovin, která jídla obsahují nejvíce bílkovin? Nemyslím maso, to večer už jíst nechci, ale třeba nějaké malé věci:-)

Nejlepší odpověď
Damiana

Hned mě napadly sýry, mléko a tvaroh (ten by se ti teď hodil k tomu chlebíku…:-)
Ale ještě…
Potraviny s vysokým obsahem bílkovin

  • Libové hovězí maso
  • Mléko a mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, jsou výborným zdrojem bílkovin. I nízkotučný jogurt apod.
  • Mořské ryby jsou velmi dobrá volba, co se týká konzumace potravin bohatých na bílkoviny. Hlavně konzervovaný tuňák a losos
  • Kuřecí a krůtí maso (i kvalitní šunka)
  • Vejce
  • Jádra různých druhů ořechů
  • Luštěniny

Doplňuji:
Jestli chceš něco lehčího, výborné jsou třeba sójové paštiky (hlavně provensálská 🙂, našlehaný tvaroh s trochou smetany a čerstvými bylinkami, gervais s koprem a nadrobno nakrájeným uzeným lososem, kozí sýr s ořechy a medem, rozmixované fazole (z konzervy ve slaném nálevu/slij vodu!) s trochou EVO oleje, tymiánem a pepřem, popř. s trochou prolisovaného česneku, rozmačkaný tuňák v EVO oleji s dobrým taveným sýrem a s trochou dijonské hořčice a citrónu …

http://www.blog-fitness.cz/fitness-clanek-potraviny-s-vysokym-obsahem-bilkovin/

http://www.tre­ninkovydenik.cz/in­dex.php?art=502

Další odpovědi
hanny 2

Živočišné zdroje plnohodnotných bílkovin:
Vejce, mléko, mléčné výrobky, ryby, maso
z doktorka.cz

Rostlinné zdroje plnohodnotných bílkovin:
Sójové boby, ořechy a semínka, pšeničné klíčky, pyl, sladkovodní řasy spirulina a chlorella, pivovarské kvasnice

Kombinace rostlinných potravin s neúplnými bílkovinami v jednom jídle vytváří též plnohodnotný zdroj bílkovin:

1. kombinace zrní a luštěnin:
fazole a celozrnná rýže
celozrnná rýže a čočka
celozrnná rýže a sójová pasta
kroupy a hrách a česnek
2. vícezrnné potraviny – např. sedmizrnný chléb
3. směs sušeného ovoce, semínek, oříšků a sójových bobů jako výživná přesnídávka nahrazující sladkosti
Doplňuji:
http://www.emi­mino.cz/disku­se/co-obsahuje-bilkoviny-33478/

Děda Louda

Zní to divně, ale je to bílek. A je to přesně podle tvého přání i malá věc.

opportunity

Třeba arašídy.