postcd

Z čeho jsou kroupy (potravina)?

na wikipedii čtu „zrna různých obilovin, jako je oves, pšenice, ječmen nebo pohanka“, jinde čtu „měly vyrábět z dobrého kulatého ječmene“. Z čeho jsou kroupy prodávané v obchodech?

Nejlepší odpověď
annas

Kroupy se vyrábějí z ječmene. V krupařství mají význam víceřadé ozimé ječmeny s vyšším obsahem bílkovin, jejichž obilky se loupáním, řezáním a broušením zpracovávají na kroupy.

Hrubé kroupy máme v několika velikostech, kroupy- perličky a krupky trhané, takzvaná lámanka. Tato lámanka je vlastně vyčištěná ječná krupice. Vedlejším produktem při výrobě krup je ječná mouka.

Doplňuji:
Ve specializovaných prodejnách se prodávají pšeničné kroupy, ovesné kroupy, znám ještě pohankové.

Kupuji jen kroupy z ječmene nebo z pohanky.

Další odpovědi
Lamalam

Na obalu krup je to napsané, např. žitné kroupy, ječné kroupy apod.

Vinpe

Nejlepší jsou ječné kroupy č.10.