Avatar uživatele
Zlatý

Co nastane ?

Rusko dodá do ČR v dubnu pouze 20% plánovaného ( již jednou poníženého) objemu ropy. V podstatě se tato dodávka rovná téměř úplnému zastavení dodávek!!!! Čeho je to začátek ?
Doplňuji:
Zcela souhlasím. Velmi mnoho lidí si ale myslí že se jich to netýká a klidně kývnou i na napadení Iránu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Mosoji, je logické, že v tom případě nastává jeden velký průšvih. Nedostatek ropy zvedne její cenu. Tato navýšená cena se promítne do zvýšení cen úplně všeho, nač jde jenom pomyslet (horší je, že i toho, na co si ani nevzpomeneme). Naše vláda se možná pokusí situaci řešit náhradním zdrojem dodávek. Ať už taková ropa bude získána za peníz dražší, nebo levnější, zaplatíme tyto náhradní dodávky dráž. Tak to přece u nás chodí, že každé šlendrijánství našich mocných zaplatí nakonec jejich voliči. A na druhé straně všichni nahoře hrají "malá domů" a vůbec se ničeho nebojí, protože i k dalším volbám půjdou s jistotou, že stejně nemáme koho jiného volit a oni si zachovají svá teplá místečka.

Kohute, Ty mi sice hodně mluvíš z duše, ale řekni mi upřímně: "Opravdu očekáváš, že se v naší špičkové politice najde jeden myslící člověk?" To už by snad bylo i dlouhá léta zapotřebí,ne? Po sametové revoluci se dokázala Česká republika připravit o většinu zahraničních odbytišť na světě. Odnesl to náš průmysl. Naše továrny se díky tomu rozprodaly hodně pod cenou a zase si na tom přišli na své jedni a titíž lidé. Rozprodané fabriky se v cukuletu vytunelovaly, chátraly a bourají se, aby bylo kde vybudovat nová nákupní centra na šmejďácké zboží vyrobené kdekoliv na světě za silně podbízivou cenu, ale s mizernou kvalitou. Který náš výrobek je dnes ještě srovnatelný s evropskou úrovní. Většina ČSN padla. Co se tu léta striktně kontrolovalo a dodržovalo, vzalo za své, protože tu někdo mával sametem. Co k tomu chceš ještě dodat?
EU nás nutí psát celé elaboráty ISO norem. Je to spousta žvástů o popisech "výrobních procesů". Proč spíš nejsou takové normy o kvalitě výrobků? A jaké kvalitě dnes odpovídá zboží dovážené z EU?
Pokud jdeš jako kandidát do voleb a budeš za svými názory stát i nadále, tak máš můj hlas, i ten voličský.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Začne, vlastne už začalo, nové kolo obchodnej politiky a ekonomickej vojny.
Doplňuji:
Váš dodatok mi pripomenul nočné prelety spojeneckých bombardérov nad našimi hlavami letiacich na Irák


Avatar uživatele
Bronzový

Obchod bude vždy politicky podmíněný a naopak. Před " sametem" jsem měl k Rusku rozpolcený vztah, byl jsem velmi naivní. Rusů, které jsem znal osobně, jsem si velmi vážil, i díky nim jsem mohl dostudovat ( myslím u nás), když mi " soudruzi čeští " házeli klacky pod nohy. Měli charakter, rozhled, a upřímnost a přitom větší vzdělání než na našich fakultách, kde byl kdejaký soudruh papežtější než papež. Díky naší hloupé a vychytralé polistopadové reprezentaci jsme přišli o ruský trh. Měli bychom dnes ropu za jiné ceny . A politická závislost by nám i v mnohém pomohla. Rusové nám stále mohou být v mnohém vzorem např: řešení homosexuality , romské otázky, vzdělanosti a podpory vědy apod. Ruské děti , které dnes jsou u nás domestikované naše v mnohém nechávají pozadu. Měli bychom s Ruskem v náš prospěch více spolupracovat a hned by byla ropa. Jsme moc malá země , abychom mohli na ně vyskakovat a ještě byli tak hloupě devotní k západu

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Vepište odpověď...

Kohut57
Naprostý souhlas až na to, že je to ve skutečnosti ještě mnohem horší !!
Jednou k lámání chleba dojde. Nelze brát strategickou surovinu od nepřítele.
Pokud je to všechno pravda, tak je docela zajímavé že Německu pokrátí dodávky o 5% a nám o 80 %. Vůbec se tomu nedivím. Jinak řečeno, zasloužíme si to.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4950
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2675
Zlatý briketka10 2419
Zlatý annas 2073
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1505
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.