Kalim_YT

Co na trávení?

Ahoj, lidi.
Dnes jsem jedl nejrůznějsí sra**y. A teď večer mám ÚPLNĚ zaplněný žaludek a je mi „šoufl“, zkoušel jsem jedlou sodu,a ta mě (když ji piju rozpuštěnou) jenom podporuje v „pocitu“ na zvracení a znechucení… prosím pomoc!!!

Nejlepší odpověď
Alesh

dej si panáka čistého vysokoprocentního alkoholu – vodka, slivovice…

Další odpovědi
aliendrone

Tak nevím – jsi přežraný nebo tě pálí žáha? Totiž jedlá soda velice dobře (možná nejlépe, protože extrémně rychle) neutralizuje žaludeční kyselinu. Bohužel má nepříjemný vedlejší účinek – vyvíjí se při jejím užití značné množství CO2. (krkáš a následně i prdíš) ;) :D :D

Pokud jde ale o přežrání, tak je jedlá soda vyslověně na škodu, právě pro svůj účinek. Kyselinu v žaludku potřebuješ k rychlému trávení a následnému postupu potravy do střev, tudíž její neutralizací sis významně tento proces zpomalil a potrava se bude držet o to delší dobu v žaludku (než organismus vytvoří NOVOU HCl nutnou k trávení)! A nejen to – neutralizací vzniklý plyn dále roztahuje žaludek … prostě drámo. :D :D :D

Pomoc je stejná jako u otravy – vyvolat zvracení. Mně osobně se osvědčila hodně teplá solanka (voda nasycená solí až k samé mezi rozpustnosti). Doporučuji si připravit 2l a silou vůle (FAKT je to hnus!) to do sebe vpravit přímo NAD záchodovou mísou dokud to jen půjde. Znovu opakuji – nad mísou, NEBUDEŠ mít téměř jistě čas k ní doběhnout! ;) :D :D

BTW – jedlou sodu na překyselený žaludek nepoužívej tu z krámu, je přímo ODPORNĚ STRAŠLIVĚ HNUSNÁ! Jediná přijatelnější potravinářská je Dr. Oetker (i ta je nic moc), chuťově „nejlepší“ je laboratorní v kvalitě čistoty „p.a.“ !! Jmenuje se to „hydrogenuhličitan sodný“, kdyby něco. ;) :D :D

Dochy

Jedna z možností by mohla být Cola. Ledová. Po lžičkách…

Rokio

Absolvovat jednodenní půst, při kterém budeš pít jenom vodu v přiměřeném množství.

Dále si můžeš dát jogurt. Tento mléčný výrobek je dobrý na trávení.

Edison

Jagermeister. Mě to přesně na tohle pomůže vždycky…

Cizecek.M

Ahoj, někdo prosím zkušenosti s doplňkem stravy Hericium? Jak jste s ním ohledně trávení byli spokojeni?