Bettka66

Co na problém s usínáním?

zdravím, mám problémy usnout , zaberu třeba až v jednu a brzy ráno vstávám … už jsem omezila pití kávy, večer chodim na procházky,at se unavím a dávám si i medunkové čaje, ale nic. Co zabírá vám, berete nějaké doplnky stravy, bylinky?

Nejlepší odpověď
annas

Kromě bylinek pomáhají i dechová cviočení. Zkuste si pročíst rady v dolno části článku zv odklazu,.

https://www.na­nospace.cz/blog/co-delat-kdyz-nemuzete-spat/?psafe_pa­ram=1&gad_sou­rce=1&gclid=CjwKCA­iAzc2tBhA6EiwArv-i6Y-O4mTiMANsuzeH­r_oTG1k3CXH4us0F­elfUQxT8-w0O3YVBJXp9cRoC­XHUQAvD_BwE
¨
Já používám metodu 4 – 7 – 8.

https://www.no­vinky.cz/clanek/ze­na-zdravi-jak-usnout-za-par-minut-pomohou-triky-vojaku-nebo-metoda-4-7-8-40310692

Další odpovědi
elkon

K meduňce lze přidat kozlík lékařský. Citace: „Kozlík je vhodný při stresových obdobích, dobře se po něm usíná, má pozitivní vliv na kardiovaskulární zdraví a tlak, podporuje činnost trávicí soustavy. Podporuje mentální zdraví, zbystřuje paměť, relaxační bylina. Kozlík jako bylinu používali již v antice.“

GM

Mně stačí, když si pustím televizi.

quentos

Poslední kávu je třeba dopít již cca 8 hodin před spaním. Poslední 3–4 h před spaním se již mozek připravuje na spánek, je tedy potřeba už nic nejíst, nepít povzbuzující nápoje (tedy ani např. černý či zelený čaj), nesportovat a neřešit žádné problémy. Mně se ohromně zvýšila kvalita spánku zejména od té doby, co si denně dávám na cca 15 min. nohy nad úroveň hlavy, z čehož se 5 minut věnuju meditaci.

paul1

Mně funguje dýchání do břicha. Lehnu si do polohy, kterou při usínání preferuji,
na boku. Soustředím se na dýchání do břicha a ostatní myšlenky odháním tím, že se nutím soustřeďovat jen na dýchání do břicha. Většinou to zafunguje.

jojcicka

ahoj já začala chodit na večer plavat a do sauny nebo si dám vanu s levandulovým olejíčkem, to mě taky dost zrelaxuje a pak si kamarádka chválí melatonin, ale ten jsem ještě nezkoušela, zatím mi to stačí takhle :)

osmanek

no melatonin působí příznivě i na stres, já si ho dávám na zimní období depek a pro lepší usínání :D

Cizecek.M

mě hezky zabírají tyhle drinky https://eshop­.woykoff.com/a­llegra-drink-new rozpustíš ve vodě před spaním, akorát chvilku trvá než si na to tělo zvykne, čekej tak týden..

Bettka66

díky holky, je pravda, že ted řeším nějaké rodinné záležitosti amám starosti navíc, ale nic hrozného ..na ten melatonin mrknu

Marryh

tak ono je dobrý najít hlavně příčinu, nejsi ve stresu? nebo se zkus podívat na stravu …