Adula.57

Co myslíte?

Představte si že vám je 15 a máte se rozhodnout kam půjdete na střední školu s průměrem 3, kam půjdete?
Doplňuji:
Průměr 3 jsem dala s rezervou. Vychází mi průměr 1,7 takže zaokrouhleně 2. Rodiče mi říkají že na pedák se dostanu. Kamarádka se dostala s trokama na obchodku a já uvažiji kam mám jít, když se chci jít učit…

Nejlepší odpověď
chudst

Na prumer se nedivejte. Divejte se na to, co vas bavi. Nerikejte mi, ze vam nejde nic. Bavi vas matika? Bezte na matematickej gympl. Bavi vas prirodopis? Bezte treba na veterinu. Nebavi vas nic? Bezte treba na kucharku ci nekam jinam na obor, kde se ucite spis praxi, nez teorii.
Doplňuji:
Jeezis, co resite? To je neco uplne jineho, nez prumer 3,0. Prumer 1,7 je slusny prumer. Proste zhruba odhadem devet dvojek a pet jednicek? S tim muzete jit temer kamkoli, to uz skutecne vybirejte to, kam vas to tahne. Jak vseobecny gympl (kde se budete muset snazit – bude to podobne jak na zakladce, ale uciva zhruba 10× tolik), tak zamereny gympl (kde daneho zamereni bude treba 30× tolik co na zakladce, ale ostatniho bude treba jen 5× tolik co na zakladce) anebo zbyva ten obor (kde je duraz spis na praxi). Je to skutecne pouze na vas, kam vas to tahne. S prumerem 1,7 pokud vas bavi se ucit muzete jit skutecne temer kamkoli.

Další odpovědi
Drap

Vybral bych si , jak jsem již uvedl v minulé otázce, nějaké řemeslo, protože s takovýmto průměrem to nevypadá na nějaké skvělé studijní výsledky.
Doplňuji:
Další možnost solidně se v budoucnu uplatnit je začít dělat profesionálně politiku, ale nese to určitá rizika.

arygnoc

napřed nechám zbít rodiče, že mne nebily, abych se líp učila.

a pak bych požádala o povolení opakovat poslední ročník ZŠ a začala se konečně učit.

ale vážně:

proč nejdete do učení? a pak si udělejte maturitu. a poté můžete uvažovat o dalším studiu (když pochopíte, že celý život je nutné se učit).
Doplňuji:
po doplnění:

tak se jděte učit (do oboru).

fablen

šla bych se učit na automechanika a myslím to smrtelně vážně

johana 56

Výuční list je odrazový můstek k dalšímu studiu,bez vzdělání to v dnešní době i do budouna nejde.

chudst

arygnoc: tak nekomu uceni vazne nejde a nejsou to vymluvy – a postavite ho treba k autu a to vam intuitivne opravi na pockani. Je to samozrejme trosku nadnesene, ale pointu to ma. Ne kazdy je schopen se ucit – nekdo je jinak talentovany; treba umi hrat na klavir, varit, opravovat veci, atp.

chudst

Na druhou stranu: casto to jsou vymluvy, mate pravdu. Ted jsem chodil pres prazdniny na jeden 14 denni kurz nemciny a se mnou tam chodila hoka, co neudelala statni maturitu. Toz jsem se ptal, co dela proto, aby ji udelala. Cely rozhovor vypadal nasledovne:

  • „A copak pro to delas, jestli se muzu zeptat?“
  • „No delam tady ten kurz.“
  • „Tak jasne – ale myslel jsem mimo.“
  • „Mimo nic, tohle mi hodne da!“

Nutno podotknout, ze jeji uroven nemciny je katastrofalni, neumi utvorit ani jednoduchou otazku a cele prazdniny na vse kasle.

Takze: ano, obcas je to pouze lenost a vedoma hloupost lidi – mate v tomto ohledu zase pravdu.