Co mi hrozí za nebezpečné předjíždění?

Předjížděl jsem cyklistu, znáte to, už ani nevím jestli tam byla plná čára nebo přerušovaná (někde v těch místech se to dělí) a v protisměru se objevilo auto. Říkal jsem si že je ještě daleko a tak jsem trochu přidal (možná i překročil rychlost), chtěl jsem se prostě vrátit do pruhu. Ale za chvíli mi došlo že to už nestihnu a tak jsem začal poměrně prudce brzdit a vracet se do svého pruhu abych se nesrazil s protijedoucím a taky s tím cyklistou. Byl jsem rád že jsem nesrazil toho cyklisty a že ten za mnou byl ve střehu.
Vím, byla to blbost a příště radši pojedu krokem za cyklistou.
Jaký postih mi hrozí, kdyby některé z aut ať už to za mnou nebo protijedoucí, to natočilo
a bylo by tam vidět že je tam třeba plná čára nebo že jedu moc rychle a pak by to předalo třeba policii (nebo dneska spíš do televize a až pak by to řešila policie)?

Odpovědi:

Zlatý

Z takovéhoto popisu nejde určit, stejně jako nejde určit jak konkrétně by to hodnotila policie.. Buď rád, že se nikomu nic nestalo.

Bronzový

Čistě z právního hlediska:
přestupek podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 7 Zákona o provozu na pozemních komunikacích:
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích ... při řízení vozidla ... předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno.
Sankce: pokuta 5-10 tis. + zákaz řízení na půl roku + 7 bodů

(takhle by to bylo např. v případě způsobení nehody i bez škody, ale s doloženým zaviněním, dnešní módu zveřejňování záznamů a co z toho pak může udělat policie nekomentuju).

Zlatý

Neznám to !!!!! . Přestupky ale dělám také. Nejsem neomylný!!! a proto podle toho tak jezdím.

Stříbrný

Jiný účastník by situaci popsal asi jinak, takže se nelze vyjádřit k jednostraně popsané situaci, která asi neproběhla tak, jak popisujete.
Pepa25 popisuje naprosto jinou situaci, takže odpověď je špatná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 983
Stříbrný cukrar 882
Zlatý mosoj 779
Zlatý Kepler 617
Zlatý gecco 478
Zlatý Edison 314
Zlatý Dochy 307
Zlatý led 301
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý Hlada 287

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.