Michal Kole

Co mám udělat, abych taky dostal odškodnění za možná trochu zbytečnou hospitalizaci v psychiatrické léčebně Dobřany

viz článek na zpravodajském portálu ČT24 veřejnoprávní České televizi

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/200148-cech-vysoudil-ve-strasburku-pul-millionu-za-hospitalizaci-v-lecebne/

Nejlepší odpověď
bolak

Musíš dokázat že neměli důvod k hospitalizaci a ve štrasburku se pak vyvarovat otázek typu „ctihodnosti, kolik uděláš bazénů“ a podobně.

A proč že tě tam vůbec zavřeli a co ti tam prováděli, že chceš za to odškodnění? A byl jsi tam také nedobrovolně? Jak tě tam dostali?

Další odpovědi
Sůwa

Michale, použil jsi slova „možná“ a „trochu zbytečná“, tak to najisto nevíš a zbytečně bys platil za právníky a za soud. Těžko bys prokazoval, že pro tebe nebyla hospitalizace přínosem, když máš na psych.diagnózu i ID. Netrap se tím a neřeš, co by bylo, kdyby… 🙂. Jsi fajn kluk a tady tě má dost lidí rádo.

anonym

Bez šance. Ani to nezkoušej.

www

Obávám se, že ve tvém případě postupovali lékaři zcela správně.
Sice jsem jen laik, ale nějak tě už znám.
Promiň za upřímnost a názor.
Kašli na to, na správného právníka nemáš a nic bys tím nezískal.

dudu

Jednou z nejvíce zákeřných tělesných chorob je např. cukrovka – nebolí a pomalu zabíjí. Také duševní choroby nebolí, ale ohrožují na životě nejen nemocného, ale také jeho okolí často právě tím, že pocity dotyčného o skutečném stavu věcí nejsou objektivní. Věřte prosím posouzení odborníků a respektujte jejich rady i jimi aplikovnou léčbu!