Kyselý melou

Co mám udělat, abych mohla chodit do kostela?

Co mám udělat, abych mohla chodit do kostela? Mám přijít v jeden čas do kostela, nebo mam někam zavolat, nebo co? Jako uznávám víru v Ježíše Krista a Pána Boha a nechci chodit jen se pomodlit, ale mít nějaké ty ,,shluky" nebo nevím, jak to pojmenovat, prostě abych měla i nějaký program v tom kostele.

Odpovědi
Midas

Tady zjistíš víc:
https://www.vi­ra.cz/otazky/jak-zacit-chodit-do-kostela.html

Osobně tuto stránku ale nemám moc rád, protože nevím, jak který článek, ale příjde mi, že je tam dost fanatiků, neobjektivnost a intolerance.
Můžeš tam přijít kdykoli, můžeš chodit pravidelně ke zpovědi, na mše (ale nesmíš přijímat „tělo Kristovo a krev Kristovu“ – kor když ti nebylo 18, ale taky pokud nejsi pokřtěná, což podle rodičů asi nejsi. Ale můžeš se nechat pokřtít, nic na tom není).

Zkus se taky rovnou přeptat v tom kostele. Kněží jsou od toho, abys s nimi kecala a za každou novou „ovečku“ v jejich stádu budou rádi, takže tím nic neztratíš.

Zdroj: https://www.vi­ra.cz/texty/o­tazky-a-odpovedi/krest-dospelych

nyjono

Být tebou, zajdu do kostela, kam plánuješ pravidelně chodit.
Většinou mají vyvěšeno, kdy bude nějaké setkání.
Tak můžeš jít a zeptat se na další, co a jak.

led

"Pokud cítíš v sobě volání, víru v Boha,
neptej se člověka, zda smíš,
zeptej se svého srdce a následuj ho,
nech své kroky vést svým citem, jdi
tam, kde cítíš Jeho blízkost,
kde si mu blíže.

Někdo vidí Boha ve volné přírodě,
jiný zas v chrámu kamenném,
někdo k vyznání potřebuje blízkost lidí,
jiný zas volnost divoké zvěře a vůni trávy a dřeva.
Pokud věříš,
neptej se jiných, co máš dělat,
řiď se svým citem, svou vírou.

Mnozí vystavují svou víru v Boha na odiv veřejnosti,
jiní zas ji mají v srdci, v mysli,
jednej tak, jak cítíš, jak ti mysl a srdce velí,
neptej se a jednej,
nech svou víru, ať vede tvé kroky,
když nevíš, co činit,
Pokud v Boha věříš a nevíš, co činit, zástupců božích se zeptej,
co dělat, aby tvá mysl a duše Jemu blíže byla.
Ráj a peklo, Radost a bohužel Láska a odmítání
Nebraň se zkoušce, jen tak poznáš, po čem toužíš, co svět nechápe i odmítá. Svobodu poznáš v nesvobodě.

Jednej tak dobrovolně, ne pod tlakem jiných, protože jen tehdy dosáhneš svého cíle. "

Tak v přátelské rozpravě ve stínu zdí kamenného chrámu zástupci boží odpověděli staré čarodějce, co v boží milost nevěřila, která v Život věřila.

PS. nehľadajte toto „poučenie“ na internete, je z pripravovanej zbierky o cestovaní časom.

Vojta24

Je třeba mozek nakládat pravidelně do láku … aby ještě víc změknul. Pak to půjde samo, vstopíte do církve, ke scientologům, k vesmírným lidem ani nebudete vědět jak jste se tam dostal 🙂 Postup je to zaručený.

elkon

Jestli uznáváš víru jen JAKO, tak nikam nechoď.

ivzez

V kostele se lidé scházejí k bohoslužbám (mším).
Pokud bys chtěla mluvit s dalšími věřícími, musela
bys navštěvovat nějaké společenství.

Nevím, jestli něco organizují katolická či bratrská evangelická
církev, vím o shromážděních jiných církví. Ale ta bych ti neradila.

Pepa25

Na hodně místech jsou tzn. kurzy Alfa, které jsou určeny pro hledající. Jinak je ideální přijít na nějakou akci nebo oslovit duchovního správce. Jak pší nyjono – vhodné je přečíst si vývěsky nebo web.

Roman71

Od jisté doby se kostelům vyhýbám velkým obloukem.. Důvod?
„Střežte se před modlami.“ (1. Korinťanům 10:14; 1. Jana 5:21)
..a kostely jsou jich plné! Takové shromažďování ti neprospěje.

Pokud to s vírou v Boha myslíš vážně, promysli si to 🙂

led

Vojta24, vysmievať sa je ľahko. Ťažšie je naozaj poradiť.

led

Promiňte, chybičke se vloudila:
v napsanem textu „Ráj a peklo, Radost a bohužel Láska a odmítání“ má správně býti: „Ráj a peklo, Radost a Žal, Láska a odmítání“

Prosím o prominutí za tuhle velkou chybu, „Mea culpa, Mea maxima culpa“, ale právě jsem sa vrátila od bratří Romula a Rema. Myšlenkama jsem ještě byla s nima.