Avatar uživatele
Marvan

Co má větší objem kilo železa nebo kilo peří?

Nejedná se o klasickou otázku, která nachytává děti…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas před 5057 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

smazáno a je to v diskuzi…bod máte všichni,páč se do takových kravin vůbec pouštíte…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Na této stránce je odpověď. Zkuste se podívat.

http://science­world.cz/fyzi­ka/hadanka-je-tezsi-kilogram-peri-nebo-kilogram-zeleza-4290

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zkuste-odpovedet-na-tyto-otazky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
blesk26

Viděl bych to určitě na peří, ale čekám nějaký chyták :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Já bych řekl, že možná i to železo :) Ono to peří půjde dost brutálně slisovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kropitko

a už zase??? Už toho fakt nechte,do…

před 5057 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
blesk26

Je pravda, že v peří se skrývá spousta vzduchu, takže se při jeho slisování objem o hodně zmenší, nicméně neřekl bych, že by to nakonec mělo mít ten objem menší, než železo … alespoň doufám, protože jsem tím argumentoval u otázky, jestli je těžší kilo železa nebo peří :D

před 5057 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GangstaHelper

Těžko říct, ptáme li se na kilo peří, tak budeme brát kilo toho peří, a to, že je mezi peřím vzduch nás přece nezajímá (takže takto bude to peří položené na váze vášit více než kilo, ale váha hmoty peří je 1kg a to je podle mě pointa).

Když nad tím přemýšlím takto, tak asi nebude mít peří vyšší hustotu (tedy menší objem při stejné váze hmoty).

před 5057 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
blesk26

Dobře, ale čím více vzduchu v peří je, tím větší OBJEM to přeci bude mít, ne? A věřím, že i kdybychom všechen vzduch vysáli, tak to větší objem, než železo mít nebude. Muselo by to přeci mít větší hustotu, než železo a to se mi nezdá.

K Vaší odpovědi – tady neřešíme váhu … Pokud bychom hmotnost řešili, tak to chápu takhle: Čím větší objem, tím větší silou je hmota nadnášena (stejně by to mělo platit pro vzduch, jako pro kapalinu – Archimédův zákon) a tedy, aby na váze měla hmotnost 1kg, musí jí být ve skutečnosti 1kg + hmotnost rovná té síle, kterou je nadnášena.

před 5057 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GangstaHelper

Ať je tam kolik vzduchu chce, objem peří přece bude pořád stejný – nemůžete započítávat ten vzduch jako objem peří.

Tady jste to trochu popletl:
Větší hustota – menší objem při 1kg
Nižší hustota – větší objem při 1kg.

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
blesk26

Jo, pravda, omlouvám se, správně mělo být:

… i kdybychom všechen vzduch vysáli, tak to MENŠÍ objem, než železo mít nebude.

Už bylo na mě trochu pozdě :D

před 5056 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Hoši, dala jsem Vám oběma bod, i když jedna odpověď bude zřejmě špatná. Nějak jsem se špatně orientovala ve zdroji.

před 5057 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek