Kelt

Co má lepší teplotní účinek?

Uvařil jsem si dvě vajíčka na tvrdo a dal je do studené vody aby vychladla. Vodu jsem použil studenou z kohoutku. Rukou jsem zkoušel, jak je voda studená. Ta vajíčka jsem tam nechal asi hodinu, protože si je beru do práce. Ale napadlo mne, že bych si mohl dát vajíčka na stejnou dobu do ledničky, že by se mohla ochladit více. Co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jen dodám, pokud bude ta voda proudící, ochlazení proběhne ještě rychleji. Navíc horké potraviny do lednice nepatří.

Další odpovědi
Alesh

Vejce vs. voda resp. vzduch bude podobné, ne-li stejná jako člověk vs. voda resp. vzduch, pak věz, že: „… voda odvádí při styku s tělem teplo více než dvacetkrát rychleji než vzduch.“

Zdroj: http://www.otu­zilci.cz/pages/jak_ot­.htm

Dochy

Tak to změř. Ale pokud to nedáš do mrazáku, tak studená voda Ti to ochladí rychleji. V ledničce bys měl možná o pár stupňů nižší konečnou teplotu. Nicméně pro lednici je to zbytečná zátěž

Emefej

Měrné teplo vody je ohromné. V ledničce to bude chladnout pomaleji,