Werwolfo

Co když budu nespokojen se známkou maturitní zkoušky?

Ahoj lidi,
název je možná trochu zavádějící, tak se ho pokusím upřesnit. Budu konat maturitní zkoušku toto jaro a poté bych chtěl rok strávit v ČR, zlepšit svou angličtinu a připravit se na přijímací zkoušky na anglickou univerzitu. Zjistil jsem, že známka maturitní zkoušky z angličtiny musí být minimálně 2. Lze ji nějak „opravit“, pokud by se mi maturitní zkouška nepovedla? Např. přihlásit se k opravnému termínu k těm, kteří některé maturitní předměty opakují ve zkoušce na podzim?

Odpovědi
Quimby

Zkouška je skládána před komisí a myslím, že se proti známce nedá nijak odvolat. To jestli si můžeš známku dobrovolně zhoršit netuším – jakože by sis nechal dát 5 a šel na opravný termín.

Annabellee

Myslím, že nově bude možné se jak odvolat a nechat přezkoumat výsledky, tak máte právo na 2 opravné termíny.
Podrobnosti: http://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/stat­ni-maturita-2017.

O opravný termín je třeba požádat ředitele školy, soudím, že ve Vašem případě by snad trojku mohl hodnotit jako neúspěch, je-li rozumný. Ale snad není nutné se obávat měsíce dopředu-máte na učení spoustu času a na netu hromady cvičných testů a rad, jak odmaturovat co nejlépe. Důvěřujte sám sobě a určitě to zvládnete :).

ivzez

Opravné termíny se týkají těch, kdo v některém předmětu neuspějí.
Prostě to chce se pořádně připravit hned na první termín.

klumprt

Obávám se, že „minimálně“ zde nemá obvyklý význam.