BurTon

Mám na SŠ možnost druhé opravné zkoušky?

Na pololetí i na konci roku jsem měl na SŠ ve 4. ročníku za 5 z matematiky. Nepustili mě k maturitě jen kvůli matematice, i když z ní maturovat nebudu. Matika mi nikdy nešla, protože jsem diskalkulik nebo něco takového, vždy jsem procházel s odřenýma ušima, ale vždy za 4. Teď ve 4. ročníku jsme dostali učitele, kterého jsme ještě neměli nikdy a už od začátku jsme si s tím učitelem lidsky nesedli. Z jeho strany vidím naschvály v podobě pětek na vysvědčení… Vždy jsem to u něj měl na konci klasifikace na 4– a vždy mě vyzkoušel úplně jiným způsobem než všechny ostatní. Dobrý, kašlal jsem na to, nechtěl jsem mít s ním zbytečný problémy. Dostal jsem i teď na konci roku za 5 a požádal jsem si o červnový termín na opravku, abych pak měl léto na učení na maturitu. Nejsem si jist, ale bojím se, že i u opravek mě bude bude chtít potopit. Vím, komise je 3členná, ale i tak kdyby to nedejbože nevyšlo a nebudu souhlasit se známkou z opravné zkoušky, můžu zažádat o komisionální přezkoušení? Vím, že se to dělá už po ukončení pololetí, jsou na to 3 dny na tu žádost, že nesouhlasím se známkou, lze ale nesouhlasit i se známkou z opravné zkoušky? Děkuji moc za odpovědi.

Odpovědi
annas

Jak se říká, pozdě bycha honiti. Sice přiznáváte, že jste matematiku podcenil, i když nemohu hodnotit postoj učitele, neprospěl jste.

Čeká vás komisionální opravná zkouška, věřte si, udělejte vše pro to, abyste uspěl.

„Žák, který nevykoná opravnou zkoušku úspěšně nebo se k jejímu konání nedostaví, neprospěl. Ze závažných důvodů může ředitel školy žákovi stanovit náhradní termín opravné zkoušky nejpozději do konce září následujícího školního roku“
http://www.nu­ov.cz/ae/komi­sionalni-a-opravne-zkousky
.
Opravný prostředek existuje, ale záleží na tom, zda bude úspěšný,
Nejlepší informaci dostanete přímo ve škole.

ivzez

BurTone, na otázku už Vám odpověděla Annas.

Já Vám doporučím se nad situací více zamyslet.
Žádný učitel nedělá žákům „naschvály v podobě pětek na vysvědčení“,
každý učitel se pouze snaží žáky něco naučit a následně pouze hodnotí
výsledky, dovednosti a schopnosti žáků.

Průměr známek je k tomu pouze pomůckou, dosažený průměr neznamená,
že žák musí výsledek obdržet v podobě známky na vysvědčení. (Do výsledné známky se toho promítá víc.)

Co chcete v životě dělat? Čemu byste se rád věnoval?
A kam si myslíte, že dojdete s podobným přístupem?