Valíček

Opakování čtvrtého ročníku?

Je možnost opakovat celý čtvrtý ročník,když jsem neudělal maturu nebo musím jít jen na maturitní zkoušku,A do kolika let mám možnost si ji dodělat?lik

Odpovědi
Wang

Pokud vím, tak v případě, že neuděláš maturitu, tak se vypisuje opravný termín na reparát.

Cituju: Když opakujete maturitu
Ani selhání u maturity není konečná středoškolskému studiu. Pokud rupnete z jednoho předmětu, vše se dá napravit na začátku následujícího školního roku v pověstném měsíci září.

Opakujete jen onen jeden předmět. Dvě a více pětek u matury vám však rezervují místenku až na pozdějším termínu. Stanovuje ho škola a bývá povětšinou v lednu. Tam už na vás čekají všechny maturitní předměty, nejen ty opětkované.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/ceka-vas-reparat-zacnete-se-ucit-dn5-/domaci.aspx?c=A080811­_133842_studi­um_bar

bolak

4. ročník máš hotovej, takže nemáš co opakovat.
Doplňuji:
I když teď mě ještě něco napadlo :)
Nevím jestli to ještě jde, ale kdysi bylo možné vyjádřit nesouhlas se známkou a požádat o přezkoušení. Pokud žák dostal třeba trojku a měl dojem že známka neodpovídá jeho znalostem, podal žádost o přezkoušení a pak, pokud všechno uměl, měl šanci dostat klidně jedničku na vysvědčení. Samozřejmě taky riskoval to že bude mít okno, a místo trojky nakonec propadne. Ale to je vlastně tvůj případ :) Takže teoreticky by sis mohl podat žádost o přezkoušení a pak 45 minut mlčet a nechat si dát pětku. Pak se nedostavit na reparát a opakoval bys 4. ročník, nicméně nejsem si jistej, jestli to stále ještě takhle funguje a navíc už jsi byl u maturity, takže už je asi pozdě na tyhlencty fígle.