Avatar uživatele
xddrob

Jak je to s průměry známek pro přijetí na VŠ, když jsem opakoval na střední škole ročník?

Zajímavá 0 před 1123 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Měl byste uvést známky za všechny ročníky SŠ. V poznámce je třeba vysvětlil, proč jste některý ročník opakovat.

Přece z dat vysvědčení za šk. r. je poznat, že jeden školní rok chybí, tedy že jste navštěvoval SŠ 5 let místo čtyř.

Zeptejte se výchovného poradce, nebo zavolejte na VŠ. Záleží na postupu VŠ.i

V přihlášce e jsou uvedené znánky na vysvědčení za všechny ročníky. Některé školy počítají body za výborné známky z předmětu, který se bude na VŠ učit.

Ale každá VŠ má rozdílné požadavky a podmínky pro přijetí. Některá kontroluje vysvědčení u přijímacích zkoušek, jiná vyžaduje potvrzení správnosti ze školy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lgee

Max: 2,3

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Rozhodující je pro tebe mít maturitu a udělat úspěšně přijímací zkoušky. Pokud je to nějaká škola, která má tradici, například Filosofická fakulta Karlovy univerzity a hlásí se více lidí, tak se k tomu může přihlédnout, pokud nebudeš mít maturitu výborně a nezakolísáš u přijímaček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podle mne by se do průměru neměl započíst neúspěšný ročník, jen ten „druhý pokus“.
Ale přesně odpoví VŠ, na kterou se hlásíte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xddrob

Děkuji za odpovědi. Konečně jsem se již dovolal na VŠ na kterou chci jít a prý budou počítat jen průměr 2. pololetí z úspěšně ukončeného ročníku.

před 1123 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Takže lepší je zeptat se u kováře, nikoliv u kovaříčka. V současnosti se určitě mění i pravidla.

před 1123 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Lgee: Na to jsi přišel jak? Nevím o nějakém zákonném předpokladu podobného znění a další si jednotlivé školy řeší snad sami.

před 1123 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek