xddrob

Jak je to s průměry známek pro přijetí na VŠ, když jsem opakoval na střední škole ročník?

Nejlepší odpověď
annas

Měl byste uvést známky za všechny ročníky SŠ. V poznámce je třeba vysvětlil, proč jste některý ročník opakovat.

Přece z dat vysvědčení za šk. r. je poznat, že jeden školní rok chybí, tedy že jste navštěvoval SŠ 5 let místo čtyř.

Zeptejte se výchovného poradce, nebo zavolejte na VŠ. Záleží na postupu VŠ.i

V přihlášce e jsou uvedené znánky na vysvědčení za všechny ročníky. Některé školy počítají body za výborné známky z předmětu, který se bude na VŠ učit.

Ale každá VŠ má rozdílné požadavky a podmínky pro přijetí. Některá kontroluje vysvědčení u přijímacích zkoušek, jiná vyžaduje potvrzení správnosti ze školy.

Další odpovědi
Lgee

Max: 2,3

Kelt

Rozhodující je pro tebe mít maturitu a udělat úspěšně přijímací zkoušky. Pokud je to nějaká škola, která má tradici, například Filosofická fakulta Karlovy univerzity a hlásí se více lidí, tak se k tomu může přihlédnout, pokud nebudeš mít maturitu výborně a nezakolísáš u přijímaček.

ivzez

Podle mne by se do průměru neměl započíst neúspěšný ročník, jen ten „druhý pokus“.
Ale přesně odpoví VŠ, na kterou se hlásíte.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xddrob

Děkuji za odpovědi. Konečně jsem se již dovolal na VŠ na kterou chci jít a prý budou počítat jen průměr 2. pololetí z úspěšně ukončeného ročníku.

annas

Takže lepší je zeptat se u kováře, nikoliv u kovaříčka. V současnosti se určitě mění i pravidla.

Dochy

Lgee: Na to jsi přišel jak? Nevím o nějakém zákonném předpokladu podobného znění a další si jednotlivé školy řeší snad sami.