Answer Me

Neúspěšný reparát – co dál?

Zdarec. Jsem trošičku v prekérní situaci. Před necelými dvěma roky jsem na začátku třeťáku přestoupil z jedné školy na jinou. V té škole jsem 3. ročník neudělal (kvůli NJ)a tak jsem ho opakoval. Jenomže teď jsem ho neudělal znovu – nezvládl jsem 2 reparáty. No, chtěl bych přestoupit na jinou školu(na stejný obor)a mám tři otázky:

  1. Můžou mě na té nové škole vzít do čtvrtáku, ikdyz jsem neudělal reparát ze 3. ročníku? (A když ne, tak nevadí, klidně bych šel do 3., hlavně když mě vezmou).
  2. Jaké vysvědčení po mě budou na té nové škole chtít při tom přestupu – vždycky se tam dávají vysvědčení za poslední 2 ročníky. Jenže mé poslední 2 ročníky jsou 2× třeťák, takže jim mám donést jen vysvědčení ze druháku a tohoto třeťáku?

3.Chtěl bych teď přestoupit z OA na soukromou (ekonomickou). A ikdyž chci přestupovat na stejný obor, tak si říkám, aby mě nechtěli dát do prváku, prtože je to placená škola – tím bych je připravil o tři (nebo dva) roky tím, že ty jsemstudoval na jiné škole.

Nějak je tu hodně otázek ohledně škol a reparátu, co.? :DDDD

Pls odpovězte, bude vděčný. <3 Díky borci.

A jo měl bych se učit, víc se snažit, zamyslet se nad sebou… to dělám pořád, takže předem děkuju těm, které neznám, ale co mi budou kázat do života… neberte to zle, jen to nemám rád, totiž především od lidí, které vůbec neznám. (Nezlobte se za to na mě :'D ).

Nejlepší odpověď
annas

Vše záleží na řediteli nové i školy. S přestupem musí souhlasiti a mít volné místo.
,
Záleží, do kterého chcete jít ročníku., zda se shodují obory, jinak byste musee skládat rozdílové zkoušky. z předmětů, které se liší.

Navštivte s rodiči ředitele nové školy, ten vám odpoví nejlépe. Vezměte s sebou všechna vysvědčení a písemnou žádost o přestup.

Pokud jste neudělal reparát na stávající škole spíš připadá v úvahu opakování ročníku, ale ředitel není povinen vám vyhovět.

Ale pokud vám přestup vyjde, snažte se, abyste se dostat až do 4. ročníku a mohl složit i maturitní zkoušku. Všechno záleží opravdu na vás.

Answer Me

annas mnohokrát děkuji.
Právě jsem se ptal svého (bývalého) třídního a ten mi říkal, že vše záleží na tom novém řediteli, jako třeba to, jestli musím dělat rozdílovky anebo jestli mě nechá přejít do čtvrťáku. Jen bych se chtěl ještě zeptat jestli me vubec přijmou do vyššího ročníku (ať už to bude ten tretak nebo ctvrtak, to je jedno), když je to placená škola – jestli jim nebude vadit, že dostuduji školu, kteoru si ostatni plati od 1. a ja bych ji platil jen ve 4. (nebo od 3. ročníku). Jakože bych si „nezaplatil” všechny ty roky, kteé tam tráví ostatní… (jestli chápete jak to myslím) :D Prostě by mě to celkově nestálo tolik jako ty ostatní, ale přitom bych vystudoval stejnou školu (což je trochu nefér). Proto se bojím, že mě nebudou chtít přijmout do vyššího ročníku (třeťáku/čtvrťáku).

Kamarádka před dvěma lety přestupovala taky z jedné školy na druhou, byla ve druháku a měla dělat 2 reparáty, ale přestoupila ještě předtím než k těm reparátům došlo. A normálně ji vzali do 3. ročníku a reparáty tudíž ani nedělala. :)

annas

Opravdu netuším, jak je to s úhradou. Na to se rovněž zeptejte. Nemusí to být na všech školách stejné.

Ale myslím si, že byste měl platit jen za tu dobu, pokud ji školu budete navštěvovat.

Všechno záleží na přístupu nového ředitele školy, srovnání osnov.

Nestresujte se, když nevíte, jak to s placením je. Platí se za každý ročník, opakuji, tak by to bylo i spravedlivé.

Answer Me

Děkuji. Jste zlatá !