Ektorek

Mohu se zeptat na několik věcí ohledně reparátu na osmiletém gymnáziu?

Ahoj, na konci kvarty na osmiletém gymnáziu jsem dostal na vysvědčení pětku z matematiky, takže na konci srpna dělám reparát. Bojím se, učím se… a mám pár otázek.

  1. Četl jsem, že při reparátu se píše jak test, tak je i „ústní zkouška“ s komisí. Když mi však profesorka oznámení předávala, popsala to jako „malej testík“. Tak nevím,dokázal by někdo poradit?
  2. Kdybych nedej bůh nedal ten reparát, co se stane? Budu klasicky opakovat kvartu nebo budu muset… odejít? Jak je to na gymplu?
  3. Je „fér“, že mi dala za 5 přestože mi na Bakalářích (elektronická žákovská) UZAVŘELA čtyřku…?

Díky komukoliv znalému, kdo mi zodpoví aspoň jednu otázku :)

EDIT: No,nemám v matematice moc dobrý výsledky a ani se to nelepší, čtyřku z matematiky mám už asi potřetí a průměr jsem měl 4,43.

Odpovědi
Quimby

  1. Nevím, ale mělo by ti to být nějak oznámeno, řekl bych, že i písemně, ale nevím.
  2. Měli by ti nabídnout opakování ročníku.
  3. A to se na to ptáš až teď? Jaký si měl průměr? Jaké jsou podmínky pro pětku podle školního řádu? Pokud si myslíš, že tě učitelka ohodnotila špatně, tak si můžeš stěžovat u ředitele. Klasifikaci si pak učitel musí obhájit. Ale to si měl udělat po tom co ti předala vysvědčení, ne měsíc po tom.

No přeju hodně štěstí u reparátu, tak těžký to bejt nemůže. Řekni si někomu ať ti napíše pár příkladů a udělej si test na nečisto. Hlavně se neuč matematiku z paměti.

da ny

Sakriš chlape, proč jsi to nechal dojít tak daleko? Proč se dlouhodobě „trápíš“ s matematikou na gymnáziu?
Chodil jsi na konzultační hodiny, doučování (spolužáci, případně i placené doučování – učitelé, studenti). Kdo ti pomáhá s přípravou na reparát?

Spolupráce s vyučujícími nebyla možná? Oni nebo třídní uč. by ti jistě podali na tvůj dotaz potřebné informace.
Zda bys mohl opakovat ročník bys měl zjistit ze školního řádu gymnázia,ten bys měl znát…
Rozhoduje o tom ředitel gymnázia. Na našem gymnáziu „neúspěšný student“ končí se studiem během „středoškolského“ studia. Opakování ročníku není možné.
Pouhý čistě aritmetický průměr není nikdy rozhodující. Některé známky mají tzv. „větší či menší“ váhu" (náročnější práce, seminární práce, čtvrtletní písemné práce, krátké a jednoduché testy, domácí úlohy /dobrovolně povinné/ atp.). Rozhoduje vyučující (možná ne vždy zcela spravedlivě).
Dcera dostala v jednom ročníku za průměr 1,23 z předmětu na vysvědčení v pololetí dvojku…
P.S. Přeji hodně štěstí a úspěchů :D

ivzez

(1)
Opravná zkouška není na žádné škole „jen malej testík“, tím spíše ne na gymnáziu.
Budeš muset prokázat, že ovládáš učivo celého roku (někde snad jen z druhého pololetí – ale to považuji za nedostatečné prověření znalostí). Musíš prokázat, že máš v příštím školním roce nač navázat.

(2)
Opakování na gymnáziu není automatické. Musel bys (vlastně tví rodiče) písermně požádat ředitele školy o povolení opakování ročníku. Pokud však v nižším ročníku není volné místo, nemůže ředitel opakování povolit.

(3)
Ano, je to „fér“. Bakalář vyhodnotí pouze průměr, který je jenom jedním z kritérií (dokonce nemusí být ani nejdůležitějším) pro stanovení výsledné známky.

_______

Doplňuji:

Ještě máš před sebou skoro celý měsíc.

Doporučuji zavolat do školy a požádat o konzultaci učitelku matematiky.
Při konzulatci zjistíte (ty i učitelka, jak na tom jsi), ty se dozvíš trochu víc
o zkoušce a zároveň přesvědčíš učitelku o tom, že ti na výsledku záleží,
že se o prázdninách učíš, … to vše se může promítnout do konečného hodnocení.