Avatar uživatele
paulie05

Vezmu mě někam na střední školu, kde by ještě bylo místo, jelikož jsem včera neudělal reparát ve 4.ročníku?

Ve středu jsem neudělal reparát, opakovat ročník už nemůžu a tak mi teda zůstalo pouze základní vzdělání a promarněné 4 roky.Mám tedy možnost dostat se na nějakou střední školu (učňák) než začne školní rok?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3501 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Nejspíš jo, vyber si a co nejdříve tam zajdi, pokud půjdeš na účňák, tak tam bude učivo lehčí a je pravděpodobné, že ho lépe zvládneš.

Pokud zítra nic neseženeš, nestresuj a obcházej školy i příští týden.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Pokud chcete jít znova na střední školu, měl byste projít výběrovým řízením. Totiž I po maturitě na jedné střední škole si musíte podat přihlášku, chcete-li studovat na další střední škole od 1. ročníku. .

Přestup zřejmě nepřichází v úvahu, neuvedl jste školu, určitě byste musel dělal rozdílové zkoušky.

Na možnosti, které máte, jste se měl zeptat na střední škole. Neuvedl jste z jakého důvodu nemůžee opakovat ročník. Ale je pravda, že ředitel nemusí opakování ročníku povolit.

Rozhodující je ' školský zákon, proto se zkuste obrátit na odbor školství zřizovatele střední školy, dovííte se víc.
Doplňuji:
I pro přijetí na školu se musí dodržovat vyhláška MŠ.

Chce-li být tazatel znova přijatý do 1. ročníku, musí projít výběrovým řízením, i kdyby bylo na škole volné místo.

Chce-li přestoupit na jinou školu a zde pokračovat ve vyšším ročníku, musí složit rozdíolové zkoušky, jak jsem napsala. Rovněž záleží na souhlasu ředitele.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pondělí

Kašlina školu a běž skutečně na učňák,výuční list se cení víc než maturita ,a hlavně pamatuj študovat střední školu není známka inteligence,je to jen o učení
Nehledě,že v živoťě je to jinak,znám spoustu vyšokoskolsky vzdělaných zoufalců,a kluci co vypadli mají lepší postavení,protože se umí porvat o život.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Nic ti nebrání přihlásit se další SŠ. Jde jen o to, má-li to vůbec smysl ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
icurusL

Já osobně.....Pochy­buju, budeš si asi muset rok počkat :/
Ale no nevím, uvidíme co napíšou kolegové…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paulie05

Chodil jsem na Střední školu polygrafickou – obor Tiskař na polygrafických strojích.Ano, důvodem že nemohu opakovat je, že to ředitelka nepovolila. Nevím no, zkusím zítra obvolat nějaká učiliště a uvidím, co mi řeknou..

před 3500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Nevíme, jak školu jsi dělal (gympl, odbornou,…)? Ale když slyším vyprávět, jak věční propadlíci pořád přechází mezi školami, dokud to definitivně nevzdají, tak bych nebyl skeptický …
(pokud máš zájem studovat – včera manželka vyhodila od reparátu studenta, který se tvářil, jakoby byl naopak rád a dělal to rodičům natruc).

před 3501 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek