Rokio

Jaké jsou rozdíly mezi střední odbornou školou a učilištěm?

Samozřejmě je mi jasné, že střední odborná škola je těžší než průměrný učební obor a že střední škola trvá o rok déle.

Chtěl bych ale nějaké podrobnější informace. Zjišťuji to totiž pro jednoho z mých spolužáků.

Odpovědi
Funna

v podstatě sis odpověděl sám…a ještě tohle:
střední je automaticky zakončená maturitou, učňák ne, tam si můžeš vybrat můžeš skončit s výučním listem…
na učilišti je více praktických předmětů, abys po ukončení mohl nastoupit do práce, na střední je to spíš teorie a případná příprava na výšku…
z učňáku i když s maturitou se asi na výšku nedostaneš…