Avatar uživatele
Pokročilý

Může být žena profesionální hasičkou?

Může být žena profesionální hasičkou nebo ne? Někde se píše že ne a někde zase že jo ,, a nevíte nějaké Hasičské střední školy ve zlínském kraji? Díky

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

ale proč by nemohla ... když může být žena profesionálním vojákem, může být i profesionálním hasičem. Zde je rozhovor s jednou z nich http://zpravy.rozhlas.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ještě doplním odkazy na střední školy.

Střední odborná škola požární ochrany a Vyšší odborná škola požární ochrany byla ve Frýdku-Místku, ale žáci se nepřijímají. (Jediná hasičská škola u nás). Zastavení přijímání žáků do 1. ročníku denního studia mládeže od školního roku 2011-2012 nadále trvá. Zřejmě je třeba sledovat stránky školy, zda nedojde ke změně od dalšího školního roku.

http://www.sospofm.cz/…

Dá se studovat obor Požární ochrana 3908M01 na středních školách jiného typu.

Najdete je v odkazu
http://www.stredniskoly.cz/…

Zlínský kraj není uvedený.


Avatar uživatele
Zlatý

Ano, môže, ak spĺňa podmienky pre službu. u Hasičského a záchranného zboru.
PS.
Autacek nemáte pravdu, ženy sú aj u zásahových jednotiek, zúčastňujú sa priamo akcie. Nie zbytočne platí "kde muž nemôže, žena dokáže..."


Avatar uživatele
Stříbrný

Samozřejmě že může otázka jestli jako tzv mokrý hasič nebo někde v kanceláři. znám dokonce jednu co jezdí s CAS 15 MB u profíků,tuším v OLK.

ne že by mě to nějak vadilo ale nemyslím si že je pro ženu zrovna vhodné být jako výjezdový hasič. Určitě jsou lepší pozice a povolání.Ono to zas není taková sranda být hasičem.


Avatar uživatele

Je třeba sledovat výběrová řízení a splňovat kromě středoškolského (není určeno že vyloženě s hasišským zaměřením) vzdělání hlavně požadavky na fyzickou zdatnost.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, ale při zásahu je uvidíte málokdy. Mimo kanceláří se ženy účastní kontrol požární ochrany v organizacích. Běžně je uslyšíte na číslech 112 nebo 150 na operačních střediscích.
Jinak škol, kde se dá studovat a připravovat na hasičskou případně záchrannářskou práci je více. Tak jak se zmiňuje "annas".
Doplňuji:
Pro výkon ve služebním poměru musí každý (muži i ženy) splňovat dané zdravotnické, psychické a fyzické podmínky.


Avatar uživatele
Bronzový

Hasičkou být může, ale bude sedět za pultem či ve skladu, v terénu ji uvidíš zřídka, protože pro své tělesné dispozice bude jen těžko stíhat chlapům.

I když se mi vybavuje jedna písnička od Orlíku - Zelený krávy, dělat požárnici je oproti tomu bohulibá činnost, bezprostředně zachraňující lidem životy i majetek.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Doplním Annas, škola v F-M má pozastaveno přibírání zájemců zhlediska škrtů v rozpočtu HZS. Takto bylo i zrušeno odb. učiliště PO v Chomutově. Je možné si udělat maturitní obory na , když to tak nazvu, spec. učilištích, která získali akreditaci na obor poř. ochrana. bohužel je to zpravidla ,hasič, hasič-strojník. VOŠ a SOŠ PO MV ČR F-M je opravdu nejlepší z hlediska výuky. Dělá se i zkouška z oboru PO, prevence (vyhl., normy aj.včetně stav. úprav a výpočtů) nebo represe (výpočet DZP - dokumentace zdolávání požáru).

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1749
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.