Avatar uživatele
1popelka1

Status studenta a opakování maturity

Včera jsem na otázku
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/chtela-bych-se-zeptat-jestli-mi-zustava-status-studenta-do-konce-srpna-i-kdyz-sem-neslozila-maturitni-zkousku odpověděla, že status studenta zůstává.
Protože mi slečna Mikee psala na mail, zda jsem si svou odpovědí jistá, a že maturovat bude až v lednu, začala jsem pátrat. Jak byste si vyložili níže uvedený odstavec? Pokud tak, že status studenta od července nemá, tak se touto cestou omlouvám a opravuji se. Hlavně, že jsme se s GangstaHelperem shodli:-)

A moje záludné otázky? 1) Tak třeba, co má slečna dělat teď, jaké má možnosti apod?:-)

  1. „Žák přestává být žákem školy dnem následujícím po dni, kdy úspěšně vykonal maturitní zkoušku.“ – tomu znění rozumím, že už nejsem žákem, to je logické, ale zvláštní je, že ještě před pár lety status studenta zůstával do konce srpna – že by se zákon změnil? Vycházím z otázky a odpovědi z uvedeného zdroje…

Postavení žáka máte do 30. června 2010. Podle zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, § 81 odst. (10) „Nevykonal-li žák jednu nebo obě části maturitní zkoušky v řádném termínu, přestává být žákem školy 30. června roku, v němž měl vzdělávání řádně ukončit.“

zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon,
§ 81 Další podmínky konání maturitní zkoušky
(10) Žák přestává být žákem školy dnem následujícím po dni, kdy úspěšně vykonal maturitní zkoušku. Nevykonal-li žák jednu nebo obě části maturitní zkoušky v řádném termínu, přestává být žákem školy 30. června roku, v němž měl vzdělávání řádně ukončit.
Zdroj: http://app.edu­.cz/portal/pa­ge?_pageid=33,273798­&_dad=portal&_sche­ma=PORTAL&_pi­ref33_288170_33_273798_2­73798.instance_id=148129

Doplňuji:
Zákon je sice zákon, ale informace, které mám z jedné školy (zprostředkovaně přes paní Burak):

STUDENTEM ZŮSTÁVÁTE AŽ DO DOBY SLOŽENÍ MATURITNÍ ZKOUŠKY.
V případě, že ji děláte v září – do konce září, leden – do konce ledna, červen – do konce srpna.
Tímto se omlouvám, že jsem se nechala zmást zákonem, původně jsem si totiž myslela výše uvedené. A paní Burak ještě jednou děkuji za „konzultaci“:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda před 5003 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

pani Popelko,jestli tomu dobre rozumim syn nespada do statusu a opravne zkousky si muze udelat pri zamestani?

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

A ještě výňatek:
Nevykonal-li student v určeném termínu úspěšně maturitní zkoušku nebo závěrečnou zkoušku a byla mu povolena opravná zkouška, odklad zkoušky či její opakování, je nezaopatřeným dítětem v případě střední školy a střední odborné školy do konce školního roku, v němž měl studium ukončit, tzn. do 31. 8. příslušného roku, u středního odborného učiliště a u vyšší odborné školy do konce druhého kalendářního měsíce následujícího po dni, kdy se měla závěrečná zkouška (absolutorium) konat. Po úspěšném ukončení střední školy, pokud na období po ukončení studia bezprostředně nenavazuje další studium se považuje za soustavnou přípravu na budoucí povolání ještě doba od úspěšného vykonání závěrečné nebo maturitní zkoušky nebo absolutoria na střední škole v květnu nebo červnu do konce období školního vyučování školního roku, tj. do 30. 6. příslušného roku, bez ohledu na skutečnost, je-li dítě v té době výdělečně činné, a doba školních prázdnin bezprostředně navazujících na toto období nebo na skončení studia, pokud dítě nevykonává po celý kalendářní měsíc výdělečnou činnost ani nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci."

Zdroj: http://app.edu­.cz/portal/pa­ge?_pageid=33,273798­&_dad=portal&_sche­ma=PORTAL&_pi­ref33_288170_33_273798_2­73798.instance_id=147786

před 5025 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek