matykakh

Co kdyby někdo propadl skrz zemi jak by dopadl,vyletel by do vzduchu a pak na zem?

Odpovědi
Kepler

Kdyby ta hypotetická díra vedla středem Země a byla vzduchoprázdná a Země byla homogenní, přesně kulovité těleso, tak by na konci cesty měl mít stejnou potenciální energii jako na jejím začátku. Tedy ve výsledku by akorát tak přesně dosáhl povrchu na druhé straně.

hapiky

Z hlediska logiky blbost, z hlediska fyziky ještě větší, z hlediska uskutečnitelnosti naprosto největší blbost.

mosoj

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdybych-vykopal-tunel-skrz-zemi-z-jednoho-polu-do-druheho-jak-bude-probihat-cesta

anonym

Taková díra skrze zemi by nemohla existovat, zhroutila by se vlivem gravitace tělesa a rozhodně bys nevyřešil problém průchodu takového tunelu skrze rozžhavené tekuté jádro planety. V prostoru jádra by v tunelu i kdyby držel a nezhroutil se byla taková teplota že by jim osoba prošla nanejvýš tak jako buřť pecí, na druhé straně jen jako popel. 🙂 Celé je to nesmysl. V takovém tunelu nezajistíš vakuum takže tření vzduchu tě zbaví části energie kterou bys potřeboval na výlet ven, zůstal bys uprostřed.