Michal Kole

Co jsou to ty charterové lety, jak je to dnes módní ? Na Wikipedii toho moc právě není.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Charterové letenky jsou levné letenky na charterové lety, vypravované zpravidla do oblíbených turistických destinací. Charterové lety jsou obsazovány cestovními kancelářemi a jejich zákazníky.

Funguje to tak, že cestovní kancelář si pro své klienty zamluví charterové letadlo, které létá mimo pravidelné letecké linky. Někdy se ale stane, že se cestovní kanceláři nepodaří zaplnit celé letadlo, a tak nabídne zbylá místa ostatním cestujícím. Ti tak mohou získat levnější letenku, aniž by si u cestovní kanceláře zakoupili celý zájezd.

Nákup charterové letenky se tedy vyplatí jak cestujícímu, který zaplatí za letenku méně, než kdyby si ji kupoval za běžnou cenu pro pravidelný let, tak i cestovní kanceláři, která využije zájmu cestujících k doprodání předem objednaných míst v letadle

Další odpovědi
led

Nie sú to pravidelné lety podľa letových poriadkov.
Charterový let si zakúpi napríklad cestovka a dopraví ním svojich zákazníkov.

SylvaM

Super je, že na tyhle lety někdy cestovky nabízí poměrně dobré ceny za samostatné letenky : http://www.greece-tours.cz/letenky-recko/