Avatar uživatele
Zlatý

Co jsou to "systémy astronomických domů"?

Doplňuji:
A jak teda poznám ve kterým jsem domu, když to po mě horoskop chce :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zadala jsem astronomické domy, objevily se jen astrologické. I v anglickém zdroji.

Domy jsou jednou z nejproblematičtějších, ale zároveň nejzásadnějších a nejkontoverznějších složek moderní astrologie. Máme úžasnou spoustu systémů : Koch, Campanus, Placidus, Regiomontanus (známý též též jako „racionální“ systém), systém ekválních domů, meridiánový systém, Morinus a mnoho dalších..
Méně zřejmé však je, že problém domů se neomezuje na jejich astronomické a matematické odvozování
atd.

Text nejde kopírovat, takže vkládám odkaz.
books. google. cz/books?isbn=8024733706
--------
http://books.google.cz/…

--
http://www.astrotheme.com/…

http://translate.google.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Astrologické domy – (celkem 12 v radixu) je významná součást astrologického výkladu. Každý dům něco symbolizuje a po vypracování (např. radixu) je ovlivněn znamením, s planetou, která se v něm nachází.
Příklad:
http://www.astroprofi.at/…
Na jednu stranu vypadají astrologické předpovědi snadno, ale je to poměrně dost složité. Kdo se s astrologií chce blíže seznámit tak doporučuji základní "učebnici" od Jana Kefera "Praktická Astrologie". Velká většina knih o astrologii v prodejnách jsou jen balast, ale najdou se mezi nimi i dobré. Existují i dobré počítačové programy, které umí vypočítat různé druhy horoskopů (zrození, partnerský, zdravotní, tranzitní atd.), ale dobrý výklad umí podat jen zkušený člověk, který astrologií zabývá delší dobu.


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Bronzový

Na tuhle jednoduchou otázku není jednoduchá odpověď, chtělo by to astrologický kurs. Zjednodušeně - zvířetník se dělí na 12 domů, které jsou závislé na zeměpis- né délce a šířce, každý z nich odpovídá jednomu ze znamení, začíná se počítat od ascendentu - bodu zrození. Platí, že pokud se v domě nenachází planeta, platí pro něj energie znamení. 1. dům - aktivita, vitalita, sebeuvědomování. 2.-zákl.životní potřeby, dědičnost, vztahy mezi prvky,vývoj. 3.-nejbližší prostor kolem nás,rodina vzdělání,živ.prostředí. 4.-citové základy osobnosti,emocionální základy,zkušenosti s lidmi kteří nemusí být součástí rodiny. 5.- projevování se navenek, plození dětí, sport,zábava. 6. pohyb ve světě ostatních lidí, hledání jak vyniknout. Doplním zítra, musím jít do práce.
Doplňuji:
7. dům - vztahy k ostatním lidem založené na určitém systému - soudní řízení, rozvod, vidím jací ostatní jsou a vidím co s nimi chci sdílet. 8. - sdílení, sexuální a finanční energie, hluboké splynutí ale dočasné. 9.- širší zkoumání, zkušenosti, i duchovní, vyšší vzdělání, k nastartování dochází při setkání s něčím cizím.
10.- mistrovské dílo, společenské postavení, činnost která nás zabezpečuje, poučení z nezdarů. 11.- splynutí s lidmi, kteří prošli stejným vývojem jako my a se kterými plánujeme budoucnost, kolektivní reallita. 12.- dostatek zkušeností, hlubina vědomí. To je význam domů, který dále ovlivňují planety a světla, MC a IC, které se v domech nachází, je třeba znát také význam jednotlivých planet a jejich vzájemných postavení - nic jednoduchého. Pokud jsem pochopila, ptáš se v doplnění otázky, ve kterém domě horoskopu se právě nacházíš, to je otázka pro zkušeného astrologa, který by musel znát tvoje datum a čas narození.


Avatar uživatele
Registrovaný

Astrologie je pitomost. To, že šarlatáni používají vědecky znějící slovíčka, na tom nic nemění.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

>astronomické domy< ako astronomický termín neexistujú.

leda by to boli domy obývané astronómami, a tie by mohli byť rozostavané napr. v podobe súhvezdí.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

já tomu nerozumim, jen sem něco takovýho zaslech a chtěl jsem vědět co to je :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3208
Zlatý quentos 1421
Zlatý mosoj 1385
Zlatý Drap 1202
Zlatý Kepler 933
Zlatý led 717
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 663
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.