Nikkol

Co jsou to stopové prvky?

Nejlepší odpověď
www

Ty nemáš internet? To snad nemyslíš vážně.. 😁
Tom004 > Je to v zábavě, tak podle toho odpovídám a správnou odpověď jsem dal. Snad si nemyslíš, že pokud někdo dokáže otázku vložit sem, že nedokáže totéž pomocí kdejakého vyhledávače..;-)

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Stopový_prvek

Další odpovědi
tom004

www > Když chci odpovědět,tak bez ironie.Může tady být víc těch,kteří nevědí.

bolak

www: třeba Nikkol nepoužívá vyhledávače, třeba jí to zakazuje její náboženství jako jsou ty lidi co nesměj přijímat transfuze, to je pak dost těžký nezabloudit :)

jen si zkus zadat z hlavy www adresu a trefit přesně to co jsi hledal, internet je dneska hotová džungle, kde jsou ty časy kdy se ještě vešel na tříapůlpalcovej floppy disk a emaily se posílaly tím způsobem, že sis to napsal v T602, uložil na disketu a hodil ji kamarádovi do poštovní schránky

mosoj

Všichni mimo.
Stopové prvky obecně nejsou definovány kvalitativně ale kvantitativně !!! Proto stopové.

Stopovým prvkem ja nazýván jakýkoliv prvek který se v organismu vyskytuje v množsrví 50mg/kg a méně.

Zdroj: http://ciselni­ky.dasta.mzcr­.cz/CD/hypertex­t/AJBYH.htm

ReHu

Otázka patří do kategorie např. zdraví.

Stopové prvky jsou chemické prvky, které v malém množství organismus , i člověk, potřebuje ke správnému vývoji. Pro lidi a zvířata a většinou i pro rostliny jsou důležité tyto stopové prvky: železo, fluor, jod, kobalt, měď, hořčík, mangan, vanad (pro pláštěnce) a zinek; pro rostliny pak ještě: hliník, bor, molybden, křemík a chlor.

Spotřeba stopových prvků je u různých organismů různá. Často jsou nutné pro účinek enzymů, jejich nedostatek může vyvolat choroby; například nedostatek boru vyvolává hnilobu u cukrové i krmné řepy, nedostatek mědi v kyselých vřesovištních půdách vyvolává „nemoc zúrodnění“ s malými obilními výnosy. Nedostatek jodu způsobuje strumu štítné žlázy u lidí, nedostatek železa poruchy tvorby krve.

samicek333

Jsou to prvky, které najdeš v periodické tabulce prvků(ne všechny – jen pár…) a stopové, protože se vyskytují jen v malém množství, ale lidské tělo je potřebuje…