DominikCz

Co jsou pohybující se tečky na noční obloze mezi hvězdami ? Pohybují se stále v jednom směru a ani neblikají.

Nejlepší odpověď
Kepler

Družice. Jakmile vstoupí do stínu Země, zhasnou.

Další odpovědi
Edison

Těžko říct. Musel bys poskytnout mnohem více údajů: časy, úhly, směry pozorování. Teprve na základě toho lze identifikovat astronomická pozorování. Takhle jsou to jen pohybující se tečky na noční obloze mezi hvězdami.

djsee

Nejsem expert ani nadšenec, ale hádal bych, že by mohlo jít o odrazy nějakých větších satelitů. Např. ISS jde vidět pouhým okem za předpokladu, že se od ní odráží sluneční světlo.

Kepler

djsee: nemusí jít ani o větší satelit, viditelné jsou za dobrých podmínek všechny, kromě mikrosatelitů. Několikrát jsem viděl i přelet ISS, byla daleko jasnější, než kterákoliv hvězda. Někdy ty přelétavající satelity mění pravidelně jasnost, pak se jedná o nefunkční mrtvé satelity, které nekontrolovatelně rotují.