tomtomin

Co jsou černé skvrny na pekingském zelí?

Nejlepší odpověď
gecco

Těžko říct – může jít o leccos od napadení houbou (např. Alternáriová skvrnitost – http://www.no­helgarden.cz/zah­radkarska-poradna/skudci/al­ternariova-skvrnitost-brukvovita-zelenina/54/ ) nebo plísní, po třeba pocákání černou barvou nebo spad popílku…
😉
Ty to zelí pěstuješ a nebo jsi jednu skvrnitou hlávku koupil?

Další odpovědi
RyuzakiKate

Tazatel asi myslí malinké černé skvrnky, které jsou vidět, když jednotlivé listy oddělíš od sebe, tak jsou na „tom bílém“ :) to asi značí nedostatek vápníku, ale pokud jsou ty tečky výraznější a i na listech, tak se bude pravděpodobně jednat o napadení houbou.