dust8

Co je třeba udělat pro to, aby mohlo být dlouhodobě vlastní nepoužívané vozidlo na soukromém pozemku bez poplatků?

Musí být prokazatelně nepojizdné a musí se vrátit SPZka, aby se nemuselo platit povinné ručení atd?
Nebo stačí jen ta SPZ a auto prostě nepoužívat?

Odpovědi
Drap

Auto se musí zrušit a nechat si potvrdit, že auto /vrak/ bude používán na svém pozemku k jiným účelům. Pokud ti to nepotvrdí, tak ho nemůžeš zrušit, protože nebudeš mít doklad o likvidaci.

cukrar

Podle zákona 56/2001 uložíte značku „do depozita“ a 1× za rok oznámíte, kde je vozidlo.
Vše je popsáno podrobně v zákoně.
......k jiným účelům.....to se již dávno nesmí.