perry001

co je to za kravinu?? Ordinace v Růžové zahradě?

v Ordinaci v růžové zahradě pan, který Čestmírovi prodával parcelu se na TČ podvodu odkazoval na §209 TČ Podvodu, přitom TČ podvodu je §250??? co to je? to si tvůrci nemohli ani otevřít trestní zákon??

Nejlepší odpověď
baghira

Patrně sis nevšiml, že od 1.1.2010 platí nový trestní zákoník. Ve starém z roku 1961 byl podvod §250, v novém je §209.

Další odpovědi
dědapetr

Tady ten paragraf:
Trestný čin: Podvod – § 209 trestního zákoníku, hlava V. (trestné činy proti majetku)
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/ruzne/skut­kove-podstaty-trestnych-cinu/3280-trestny-cin-podvod-209-trestniho-zakoniku-hlava-v-trestne-ciny-proti-majetku.html

§ 250 Podvod
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h9.as­px

led

Ak si budete všímať na každom filme takéto detaily prídete o pointu filmu. Tento problém je úplne bežný snáď v každej filmovej a televíznej spoločnosti.
Spomeňte si napríklad na amerického pračloveka s hodinkami…

anonym

  1. Seriál není žádná právní poradna, ale zábavný pořad. I kdyby tam byl třeba neexistující odkaz, je to právo literární licence. Někdy mohou být odkazy i na zákony jiných států, dokonce i z jiné doby.
  2. Při novelizaci zákonů dochází k přečíslování § vlivem vypuštění některých, doplněním dalších apod.
  3. Když už chceš bejt šťoura, napřed si ověř podklady z doby původu scénáře a nedělej chytrýho. A jestli si libuješ v hnidopištsví, rač odkvačit na webovky filmových nepřesností, dobových a technických rozporů. Podobných ukázek je tam už přes 1 000, a tam si můžeš rochňat do libosti.

Drap

Nedívám se na to, občas člověk přece jen nějaký úryvek shlédne, ale tam se to podobnýma ptákovinama jen hemží.

MacChill

Já bych to nebral tak vážně…