zvonisek

Co je to ,,růžový neorealismus"?

Nejlepší odpověď
annas

Víte, že norealismus vznikl v v Itálii ve filmu.

Více v odkazu
http://www.ita­liadonna.it/cul­tura/cinema/il-cinema-italiano-il-neorealismo-rosa.htm

Od roku 1951 zažil neorealismus krizi, která vedla k jeho vyčerpání a jeho omezování se na méně drsná a méně dramatická témata = ,růžový neorealismus.

Vliv tohoto hnutí však vedl k sérii filmů, jejichž protagonistkami byly ty, které se v následujících letech stanou „velkými“ herečkami italské kinematografie.

Původem změny byla soutěž krásy: Miss Italia 1947, od té doby se díky slávě získané filmem tyto dívky staly součástí kolektivní představivosti o kráse dívek či žen.

Krásné dívky, které se stále více zabývaly interpretací důležitých rolí, se naučily jednat také hlasem a tváří.

Třeba Claudia Cardinale, Stefania Sandrelli, Sofia Loren, dokázaly díky svým krásným ňadrům a svým dramatickým schopnostem vnutit obraz italské ženy ale zaujaly , dokonce i v zahraničí.

Obecně
http://web.ff­.cuni.cz/usta­vy/film/dat/sy­labyLS11/Evrop­ske_kinematogra­fie_40let-sylabus-FINAL.pdf

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.