Avatar uživatele
jirka F

Co je to řidičák na automat?

Ačkoliv už je moje autoškola v propadlišti dějin tak se chci jen zeptat. Co je to řidičák na automat?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 919 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to řidičské oprávnění na vozidlo s automatickou převodovkou. Tedy takové, které nemá „kvedlačku“ (řadící páku, kterou přímým mechanickým přenosem řadíš rychlosti) a nemusíš umět se spojkovým pedálem. Prostě takový nedomrlý řidičák. :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Řidič Roman

Jedná se o řidičský průkaz,který máš omezení pouze na řízení auta s automatickou převodovkou,nesmíš s ním řídit auto s manuální převodovkou,protože je to brání jako řízení bez řidičského průkazu,a kdyby si časem chtěl jezdit i s manuálem,tak podáš žádost do autoškoly,dáš nějaký poplatek instruktorovi,u­děláš si jednu jízdu s manuální převodovkou,a oni ti omezení řidičáku zruší a pak už můžeš řídit cokoliv.

PS.: Nikdy jsem autoškolu na automat nedělal tyhle informace,jsem našel na internetu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Zkus si představit, co si asi o tobě sedícím za lolantem myslí spolujezdec, když se tě na tohle ptá… Hej, máš řidičák na automat? (; D; D;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek