jirka F

Co je to řidičák na automat?

Ačkoliv už je moje autoškola v propadlišti dějin tak se chci jen zeptat. Co je to řidičák na automat?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to řidičské oprávnění na vozidlo s automatickou převodovkou. Tedy takové, které nemá „kvedlačku“ (řadící páku, kterou přímým mechanickým přenosem řadíš rychlosti) a nemusíš umět se spojkovým pedálem. Prostě takový nedomrlý řidičák. :)

Další odpovědi
Řidič Roman

Jedná se o řidičský průkaz,který máš omezení pouze na řízení auta s automatickou převodovkou,nesmíš s ním řídit auto s manuální převodovkou,protože je to brání jako řízení bez řidičského průkazu,a kdyby si časem chtěl jezdit i s manuálem,tak podáš žádost do autoškoly,dáš nějaký poplatek instruktorovi,u­děláš si jednu jízdu s manuální převodovkou,a oni ti omezení řidičáku zruší a pak už můžeš řídit cokoliv.

PS.: Nikdy jsem autoškolu na automat nedělal tyhle informace,jsem našel na internetu.

zjentek

Zkus si představit, co si asi o tobě sedícím za lolantem myslí spolujezdec, když se tě na tohle ptá… Hej, máš řidičák na automat? (; D; D;