Co je to „lesní sklo“?

To je typ skleniček vhodných k použití někde v přírodě?

Nejlepší odpověď
annas

Proč? V lese je hodně zeleně, název „lesn“ vznikl podle zelené barvy. Když jsem uviděla obrázky, některé kousky jsem si připomněla, používali je známí.

„Lesním zeleným sklem je nazýváno sklo s nazelenalou barvou a bublinkami.
Jedná se o ruční řemeslnou výrobu a již zmíněné bublinky a mírné nerovnosti dodávají dnes zelenému lesnímu sklu jeho kouzlo dávných časů. Pro repliky historického lesního zeleného skla jsou typické stopy na dně nádob, které vznikají odloučením od přílepníku a různé typy dekorů – maliny, štípané nálepy, tažené kapky atd. Ty nebyly pouze zdobným prvkem, ale splňovaly také praktický význam. V době největšího používání lesního zeleného skla se stolovalo hlavně rukama a členitý povrch sklenic zaručoval, že sklo v nich neklouzalo. V českém sklářství dosáhla výroba lesního skla proslulosti ve 14. a 15. století a běžně se vyrábělo až do počátku 18. století. V Čechách je doložena výroba také modrého skla barveného kobaltem, který byl odpadní surovinou při těžbě stříbra. Zprvu se modré sklo používalo jen jako dekor zeleného skla a teprve od pol. 16. století byla u nás zavedena výroba modrého skla. Z benátských skláren se k nám následně dostala také výroba červeného skla, které se zprvu používalo především k dekoraci čirého skla. atd.“

Obrázky v odkazu
http://www.les­nisklo.cz/