Avatar uživatele
anonym

Co je to dumpingová cena ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3976 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
atriplex

Cena pod výrobními náklady. Účelem počátečního prodělku je likvidace konkurence a následné zvýšení ceny, která již nebude snižována konkurencí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Dumpingová cena, zkráceně jen dumping, je jednou z forem nekalé soutěže postižitelné antimonopolním úřadem. Je to cena služby či zboží, která nepokrývá náklady na výrobu.

To, co píše lexx je samozřejmě nesmysl - drobný obchodník není pro supermarket žádnou konkurencí. Tyhlety řetězce si konkurují především mezi sebou, a nějaký usmolený hokynář je vůbec nezajímá. Samozřejmě že ten obchodníček zkrachuje, ale žádné zvýšení ceny nenastane, protože konkurence v podobě jiného supermarketu stále hrozí.

http://www.odpovedi.cz/…
V téhle otázce se poukazuje na to, že hokynář má cukr dvojnásobně dražší než supermarket - opravdu to jako zákazníci tak chceme? Malé krámky mají konkurovat službami, které supermarkety neposkytují, nikdy ale nemůžou konkurovat cenou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Cenová podbízivost. běžné u kapitálově silných řetězců supermarketů. sníží na čas cenu až do oblasti ztráty, konkurence (malé krámky, večerky...) to nevydrží a padne, oni ne, vydělají jinde a pak vyšší ceny vrátí zpět. také v zahraničním obchodu, dovozu. krásný příklad je ČR kde se vyrábět nevyplatí už (skoro) nic a to navzdory našim mizerným mzdám a tedy nižším vlastním nákladům. pro hospodářství cesta do pekel.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání