FlAsh_7

Co je to boulevard?

Nejlepší odpověď
annas

„Slovo bylo přejato přes starší tvary bouillevert a bolevercq v polovině 19. století nejspíš přes německé Bollwerk („ochranná hradba proti nepřátelským střelám“), které lze rozkrýt jako Bohle („fošna“) a Werk („dílo, práce“), z středonizozem­ského bolwerc[ (IPA: [bolvɛrk], „dřevěná ohrada chránící území, především před záplavami“, Rejzek toto slovo uvádí jako bollwerc).“

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/boulevard

--
V archivu se můžete dovědět

1." Získalo dříve slovo bulvár význam nevalný tisk nebo získalo dříve význam široká ulice

2 .Proč se širokým ulicím ve velkých městech říká bulváry?"

Z toho plyne, že bulvár se používá jako pojmenování široké ulice, tzv. třídy a pro pokleslou formu tisku.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=co%20je%20bul­v%C3%A1r%20

Další odpovědi
Arne1

široká ulice, u nás tomu říkáme třída.
Kromě toho je to v současné době značka restaurací a občerstvoven.

aliendrone

Ulice. V přeneseném významu se používá pro pokleslou formu určitého způsobu chování/jednání, třeba v mediálním zpravodajství > bulvár. ;) :)