Bronzový

Co je tak zvláštního na filmu Počátek?

Film je u nás i v zahraničí oblíbený i proslulý. Viděl jsem ho taky a myslím jakoby v něm byl schovaný nějaký vzkaz, poselství, nebo jistá symboličnost. Možná něco ve smyslu "nic není tak skutečné jak to vypadá". A to jsem četl i v nejrůznějších reakcích a komentářích. Má takové zvláštní kouzlo. V čem to podle Vás je ? Jaká je hlavní myšlenka, nebo co nám chce film sdělit ? díky

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tento film, aj keď je určený pre širokú verejnosť, nie je pre širokú verejnosť, ale pre ľudí, ktorí aj v záplave efektov a miestami nezrozumiteľných akcií a slov dokážu premýšľať miesto jedenia popcornu a hľadať skrytú myšlienku tvorcov filmu. Nezamýšľať sa nad nepravdivosťou efektov, obalu, ale odhaliť ich závoj kryjúci myšlienku.
Tento film treba pozerať nerušene, bez bočných vplyvov a otvorenou mysľou.

Další odpovědi:

Zlatý

filmů které vyžadují určité zamyšlení je mnoho, za všechny bych jmenoval třeba Mulholland Drive, pokud u filmů rád hodně přemýšlíte a hledáte ukryté souvislosti tenhle film je to pravé :-) Samozřejmě to ale není nic pro mainstream, který u filmu dlábí popcorn a vyžaduje primárně akci. Pro ně je Počátek dobrým kompromisem protože akce je tam dost a dost, a mohou se tvářit že i rozumí tomu co se tam vlastně děje :-) protože "je to sen no, sen ve snu no a hotovo, čum jak padá auto ze skály, cooool"

Bronzový

Já v něm nic zvláštního nevidím .Připadá mi dost překombinovaný.
Ale třeba jen nebyla ta správná nálada a klid nebo čas pro takový typ filmu.
Pravda je, že nebyla zrovna situace na nerušené sledování a film byl sledován s pauzami a prací mimo :-)

Pokročilý

Dobrý "přemýšlecí" film je třeba taky Atlas mraků....

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 839
Zlatý annas 814
Zlatý briketka10 667
Zlatý marci1 575
Zlatý quentos 555
Zlatý Drap 540
Zlatý led 413
Zlatý bolak 360
Zlatý Kepler 328
Zlatý hanulka11 271

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.