Zvědavý

Co je tak zvláštního na filmu Počátek?

Film je u nás i v zahraničí oblíbený i proslulý. Viděl jsem ho taky a myslím jakoby v něm byl schovaný nějaký vzkaz, poselství, nebo jistá symboličnost. Možná něco ve smyslu „nic není tak skutečné jak to vypadá“. A to jsem četl i v nejrůznějších reakcích a komentářích. Má takové zvláštní kouzlo. V čem to podle Vás je ? Jaká je hlavní myšlenka, nebo co nám chce film sdělit ? díky

Nejlepší odpověď
led

Tento film, aj keď je určený pre širokú verejnosť, nie je pre širokú verejnosť, ale pre ľudí, ktorí aj v záplave efektov a miestami nezrozumiteľných akcií a slov dokážu premýšľať miesto jedenia popcornu a hľadať skrytú myšlienku tvorcov filmu. Nezamýšľať sa nad nepravdivosťou efektov, obalu, ale odhaliť ich závoj kryjúci myšlienku.
Tento film treba pozerať nerušene, bez bočných vplyvov a otvorenou mysľou.

Další odpovědi
anonym

filmů které vyžadují určité zamyšlení je mnoho, za všechny bych jmenoval třeba Mulholland Drive, pokud u filmů rád hodně přemýšlíte a hledáte ukryté souvislosti tenhle film je to pravé 🙂 Samozřejmě to ale není nic pro mainstream, který u filmu dlábí popcorn a vyžaduje primárně akci. Pro ně je Počátek dobrým kompromisem protože akce je tam dost a dost, a mohou se tvářit že i rozumí tomu co se tam vlastně děje 🙂 protože „je to sen no, sen ve snu no a hotovo, čum jak padá auto ze skály, cooool“

nyjono

Já v něm nic zvláštního nevidím .Připadá mi dost překombinovaný.
Ale třeba jen nebyla ta správná nálada a klid nebo čas pro takový typ filmu.
Pravda je, že nebyla zrovna situace na nerušené sledování a film byl sledován s pauzami a prací mimo 🙂

kelley

Dobrý „přemýšlecí“ film je třeba taky Atlas mraků…

Odpověď 1

Dark City/Smrtihlav
https://www.csfd­.cz/film/18233-smrtihlav/prehled/
V tom je také určité poselství.