koreafangirl

Co je podstatou podstaty?

Přemýšleli jste někdy, co je podstatou podstaty? K čemu jste se dostali?

Nejlepší odpověď
annas

Je to filosofická otázka.

1. Vzpomněla jsem si na Aristotela.

Podstata je to,.a) co je, např. člověk, kámen, tedy jsoucno. a b) nehpředvídaná, náhodná událost, příhoda, tedy to, co souvisí s něčím a nemůže samo o sobě existovat – např. kvalita, kvantita vztah. – tedy co se vztahuje k a) . Z toho pak vznikají soudy – např. člověk je smrtelný, kámen je tvrdý – kvalita. ,

2. Ještě Sartre – ten tvrdil, že představa, , tedy nějaká myšlenka, jak bude něco vypaadat, co vytvořím, tedy podstata je dřív než skutečnost.

Takže v tom případě je myšlenka podstatou skutečnosti, tedy existence něčeho. .

3. Nebo třeba z pohledu dialektiky . Např. písek je podstatou něčeho, co se nám ve skutečnosti jeví jako cihla. To, co poznáme rozumem, je částečně skryto, je pod povrchem, to viditelné poznáme smysly. Vztah – podstata – jev – skutečnost.

Další odpovědi
zjentek

V něčem podobným žiju já… nechtěj vědět, kam to vede! (; ((;

elkon

Podstata je to, co je základní, to nejdůležitější. Citace: Podstata čili substance (z latinského sub-stantia, podloží, základ; kalk řeckého hypo-stasis) je filosofický pojem, který chce zachytit stálou a neměnnou stránku jsoucna, to, co věc činí tím, čím je (lišku liškou, stůl stolem atd.)

Nassin

Nepřemýšlel. K čemu by mi to bylo, k vaření?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.