todos

Co je náplní práce fyzika/matematika ?

Zdravím, baví mě matematika a fyzika a v budoucnu bych chtěl dělat fyzika nebo matematika. Konkrétně mě nejvíce láká obor teoretický fyzik. Jen si nedovedu moc představit náplň této práce. Nedovedu si představit, že bych každý den chodil do práce a někdo mě roky platil za to, že přemýšlím o nějaké teorii (třeba strun) s možností, že za ty roky vůbec nic nevymyslím. Dá se najít slušná práce i u nás v Čechách ? A kolik zhruba je průměrný plat ? Když vystuduji v Čechách budu mít dostatečnou úroveň, popřípadě jakou vysokou školu vystudovat ? V kolika letech jste se tak zhruba začali věnovat fyzice, myslím chápat ty výpočty a tak, nebo jste se to naučili až ve škole ? Jestli se někdo v tomto nebo podobném oboru pohybujete budu si vážit jakékoli informace, díky.

Odpovědi
Kepler

Fyzik nebo matematik není pracovní pozice, je to jen kvalifikace. Pokud budeš dobrý, můžeš své nadání uplatnit ve spoustě oborů, třeba i jako pracovník ve výzkumu. Pokud se na to budeš cítit, můžeš jít studovat na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Upozorňuju ale, že je to jedno z nejnáročnějších studií.

autacek

Kolik ti je? Po základce si udělej gympl a jestli tomu budou tvé výsledky odpovídat, vyber si vysokou školu podle toho, co by tě bavilo a uživilo. Jestli máš vlohy zrovna pro matiku s fyzikou se již jistě projeví v účasti na různých olympiádách a projektech ještě za studia.

Jinak je to jak píše Kepler.

Kelt

Pozor. Mít dobré známky na základní škole třeba z fyziky, matematiky nebo chemie, neznamená, že jsme pro tento obor předurčeni a že je to náš osud. To vše musí vykrystalizovat časem. Takže olympiády a pozoruj svět kolem sebe, tady všude můžeš uplatnit matematiku a fyziku.