tony2412

co je mindrák?

co je to mindrák,jak vypadá a odkud pochází??

Nejlepší odpověď
Funna

co to je se zeptej místních uživatelů, co neustále touží po zlaté, stříbrné, nebo bronzové „hodnosti“…jak vypadá? stejně jako jiný abstraktní pojem, třeba jako láska, nenávist, závist apod…a pochází z pocitů lidí…v tomto případě spíš z chorých mozků…

Další odpovědi
dudu

Častý jev u nás chlapů trpících komplexem, že jejich chlouba má nedostatečné rozměry. Přitom zapomínají na fakt, že může být sice malý ale musí být zuřivý a kam nedosáhne, tam hravě dostříkne! Dámy snad prominou.

anonym

Deprese vyvolaná nadměrnou emocí.
Doplňuji:
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/min­drak

marci1

„Komplex méněcennosti, hovorově mindrák (z něm. Minderwertigke­itskomplex), je celkový pocit nedostatečnosti, hluboká pochybnost a nejistota o sobě samém – zejména pokud neodpovídá skutečnosti. Od sebekritičnosti se liší tím, že člověk tento pocit skrývá nebo i zastírá přehnanou "kompenzací“, například arogancí a asociálním chováním. Od pokory se liší tím, že se s ním člověk nedokáže smířit, nedokáže sám sebe přijmout, jaký je." 🙂

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kom­plex_m%C3%A9n%C4%9Bcen­nosti

zjentek

mindrák je mé třetí jméno
Jak vypadá? Viz můj a duduův avatar ;q

led

Mindrák mám niekedy pri čítaní niektorých príspevkoch, ktoré ani nedokážem pochopiť. Poraďte mi, prosím, kde mám vrátiť školné…