Kelt

Co je lepší, koupit, nekoupit, nebo zkusit, nezkusit?

Asi 15 let jsem měl kytaru, hrával jsem kde se dalo, později jsem se snažil hrát vážnou hudbu.Pak jsem kytaru prodal a po více než 27 letech uvažuji ,že si kytaru koupím a budu na ni zase hrát. Materiálu je dost, noty, na internetu a pod. Pokud mi to nepůjde, a nebude mne to bavit, mohu kytaru někde nabídnout. Bojím se ale jedné věci. Pokud si kytaru nekoupím, nezjistím, zda mne to bude zase bavit, zda to vydržím. Takové hraní v obchodě, zvláště, když jsem tak dlouho nehrál, mi nic neřekne. Na rozcvičení potřebuji několik měsíců minimálně. Takže koupím kytaru, budu hrát a bude mne to bavit, bude vše OK. Nebo koupím kytaru, budu hrám, ale zjistím, že to není ono, tak kytaru prodám. Nebo si nic nekoupím. Takže mohu litovat peněz, nebo toho, že jsem to nezkusil. A to se netýká jen kytary. Co myslíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdo nic nezkusí, nic nezkazí. Asi tak. Když tě to přece jenom nebude bavit, vždycky můžeš kytaru prodat a pokud nebude poškozená a bude zachovalá, tak za celkem dobré peníze.

Další odpovědi
aliendrone

Kepler má pravdu, kdybys uvažoval „je tu možnost, že to nevyjde“, tak NIKDY nedosáhneš ničeho, protože jistota je jen iluze. V čem je problém? Kup na blešáku kejtru za +/- 500 (to snad oželíš, kdyby něco) a podle toho, jak se to bude vyvíjet se uvidí. Myslím, že pro začátek by to mohlo stačit, předpokládám, že nejsi nějaký Juanes či tak někdo… ;) :D :D

Pro inspiraci: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=J3eqAxYP­kmA