V mem tele je znizeny kreatinin, 49 umol/l. Jaka muze byt tomu pricina a jestli se to da nejak napravit?
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 0 před 5844 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Kreatinin je metabolitem (anhydridem) kreatinfosfátu, který slouží jako zásobní zdroj energie pro svalovou práci. Hladina kreatininu v séru je poměrně stabilní, závisí na množství svalové hmoty, eventuálně na dietě (maso, masové vývary). Jeho volné propustnosti glomerulární membránou se využívá k ověření funkci ledvin (clearance kreatininu). Zvýšené hodnoty jsou spojovány s renální poruchou, chronickým zánětem, obstrukcí, fyzickým přetížením. Snížené hodnoty jsou při začínajícím diabetes mellitus, svalovou dystrofií, těhotenstvím.
Zdroj: http://www.laboratorbila.cz/index.php?code=recordDetail&id=76
| 0 Nominace Nahlásit |
Otázka nemá žádné další odpovědi.
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| Drap | 3472 | |
| marci1 | 2022 | |
| annas | 2020 | |
| Kepler | 1902 | |
| mosoj | 1778 | |
| da ny | 1589 | |
| zjentek | 1292 | |
| elkon | 1138 | |
| hanulka11 | 1028 | |
| quentos | 962 |
| Děti a zdraví |
| Ženy a zdraví |
| Muži a zdraví |
| Nemoci |
| Fitness |
| Životospráva |
| Ostatní zdraví |