jirka21kufr

Co je Konzumní styl života?

Dobrý den. Mám úkol do školy napsat o konzumním stylu života, ale nevím co to znamená. Neporadil by někdo? Děkuji za každou odpověd.

Nejlepší odpověď
annas

Styl života je způsob, jakým člověk žije. Jsou to jeho názory, chování, postoje, hodnoty, ideály atd. Styl života člověka ovlivňuje společnost, ale i osobní zájmy, potřeby, věk, jaký je typ atd.

Konzumní způsob života se zaměřuje na spotřebu, zábavu, kariéru… na prvním místě je kariéra a peníze …

Příklady: nakupování – jde o nákup jako hobby, „má“ na to, vlastní předměty, které člověka zařadí do „elitní“ skupiny. Musí mít auto či mobil, telefon nejlepší značky , dělá to, co mu přináši osobní prospěch, společenské uznání apod.. Jen přijímá, ale nevytváří žádné hodnoty. – neváží si přírody, okolí, závidí, je sobecký ,snob ( povrchní a neupřímný, horouje pro moderní věci, hlavně umění, člověk nekriticky obdivující vše módní)..

Je to individální pohled, dá se najít víc … takový jedinec chce žít a užít si …být
obdivovaný atd.

Další odpovědi
anonym

= zaměřený na konzumaci, tedy na materiální hodnoty namísto na hodnoty duševní/duchovní.
Příklad – namísto, aby lidé o víkendu relaxovali kulturou či sportem (…), plní nákupní centra a čas tráví vybráním nepotřebného zboží a stresem ve frontách.
Nebo – namísto, aby se lidé při oslavě třeba Vánoc zamysleli nad jejich dějinami a smyslem pro současnost (když už je tedy slaví), soustředí se na dárky.

mosoj

Prosperita konzumní společnosti je založena na stále větší spotřebě spotřebě a z toho plynoucí stále větší výroby .
Co z toho plyne asi pochopíš, stále větší drancování přírodního bohatství a stále větší znečišťování životního prostředí.
Doplňuji:
To je základ vzniku konzumní společnosti.

marci1

Zkus se zamyslet, co je vlastně konzum, konzumní styl života a třeba duchovní styl života.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/kon­zum-konsum

anonym

Úkoly zde neděláme. Toto je poradna a ne školní web. Stačilo ale zadat si dotaz do vyhledávače a radu bys určitě našla. Např. toto:

Téma konzumní společnosti
Obrovský rozvoj trhu v polovině minulého století vedl ve většině vyspělého světa k jistým změnám ve směru vývoje společnosti. Po mnoha letech působení tohoto směřování se postupně vyvinula společnost, kterou dnes můžeme označit jako konzumní. Jejími hlavními, avšak do značné míry těžko rozeznatelnými znaky jsou nestřídmost, nesoběstačnost a neustále rostoucí spotřeba. Tyto znaky jsou navíc doprovázeny i bezohledným a přímo bezhlavým zadlužováním budoucích generací pro zvýšení komfortu generací stávajících. Tento stav se však týká jen asi pětiny světové populace, zatímco zbytek populace řeší problémy zcela opačného charakteru. Pojem „konzum“ se z lidového označení socialistické samoobsluhy či bufetu transformoval v dnešní době do zcela jiné polohy. Stal se označením pro určitý životní styl, postoj, množinu, ať už převzatých nebo vlastních, názorů vztažených k uspokojování svých potřeb.